Як уникнути судових розглядів, якщо є заборгованість із платежів за комунальні послуги, – поради юриста

Якщо перед вами стоїть загроза судового позову через борг, що накопичився за комунальними платежами, необхідно знати, як діяти в цій непростій ситуації.

За значної заборгованості вкрай важливо звернутися до комунального підприємства із заявою про бажання реструктуризувати борг. Зазвичай, якщо ви виявляєте ініціативу та бажання вирішити проблему, підприємство йде назустріч та пропонує варіанти реструктуризації. Про це повідомляє ресурс napensii.com.

Навіть в умовах фінансових труднощів, таких як низький розмір пенсії, важливо надати документи, що підтверджують ваш дохід, склад сім’ї, та укласти угоду про реструктуризацію. Це дозволить вам сплачувати борг невеликими частинами.

Для поділу боргу частини та його поступового погашення існує встановлений законом порядок реструктуризації. Крім виплат із реструктуризації, необхідно також своєчасно вносити поточні платежі за встановленими тарифами.

У разі недотримання умов договору про реструктуризацію, згідно зі статтею 625 Цивільного кодексу України, вам доведеться сплатити повну суму боргу з урахуванням інфляції та відсотків за прострочення.

Важливо пам’ятати, що за порушення умов реструктуризації комунальне підприємство має право розірвати договір і звернутися до суду для стягнення боргу, включаючи судові витрати.

Важливо зазначити, що уклавши договір реструктуризації, ви можете претендувати на субсидії для оплати поточних комунальних платежів відповідно до законодавства.

У разі коли у домогосподарстві проживають діти чи онуки, які користуються послугами, але не оплачують їх, можна звернутися до керівництва ОСББ чи ЖЕКу за підтвердженням факту проживання та складу сім’ї у період накопичення боргу.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події в країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Back to top button