Як "перемога" Байдена обернулася поразкою для Зеленського: Саймон Шустер підняв залаштунки політики

Різне

Підтримувати Україну “стільки, скільки потрібно” – навмисно розпливчасте формулювання, яке не раз звучало у Вашингтоні з 24 лютого 2022 року.

Як пише старший кореспондент ЧАС Саймон Шустер, команда Байдена “свідомо уникала” обговорення територіальних питань. Про це докладно розповів Ерік Грін, який працював у Раді національної безпеки президента США.

Перемога України серед цілей Байдена ніколи не звучала. США не обіцяли допомогти Україні повернути всю територію, окуповану Росією, включаючи частину Донбасу та Крим.

“На думку Білого дому, це було б не під силу Україні, навіть за значної допомоги Заходу. Це не стало б історією успіху. Більш важливою метою було виживання України як суверенної демократичної держави, вільної у прагненні до інтеграції із Заходом”, – пише Шустер. .

Це була одна із трьох цілей, поставлених Байденом.

Серед інших цілей Білого дому в період його президентства є збереження єдності США та інших західних союзників, а також уникнення прямого конфлікту НАТО з Росією. Хоча Байден і досягнув кожної з цих цілей, “успіх” залишає мало приводів для задоволення.

“Занадто багато страждань для України та надто багато невизначеності щодо того, до чого все це зрештою призведе”, – наголошує Грін.

Лише до кінця свого перебування на посту президента США Джо Байден схвалив низку кроків, які раніше Білий дім вважав надто небезпечними.

А в січні адміністрація Байдена запровадила жорсткі санкції проти енергетичного сектора Росії, включаючи “тіньовий флот” танкерів, які Росія використовує для експорту нафти.

Рейтинг статті