Як оформити відстрочку від мобілізації у жовтні: детальне роз’яснення

Різне

Порядок надання відстрочок від призову під час мобілізації регулюється Постановою 560 Кабінету Міністрів України. При цьому заява на відстрочку подається виключно особисто військовозобов'язаним.

Комісії для розгляду таких заяв працюють при районних ТЦК та СП. Про це повідомив начальник служби зв'язків з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін під час брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавської ОВА. obozrevatel.com

Військовозобов'язаний, який має право на відстрочку, повинен особисто подати відповідну заяву на ім'я голови комісії за встановленою формою разом із підтверджуючими документами або їх копіями.

“Повторюю – особисто. Тобто сам, персонально, безпосередньо, не через когось – не через рідних, не через адвокатів, не через пошту. Це не звернення, яке, відповідно до Закону України “Про звернення громадян”, може бути усним чи письмовим. До того ж письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином особисто чи через уповноважену ним особу. А також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку. Заява на відстрочку подається лише особисто”, – зазначив Істомін.

Він також зауважив, що до ТЦК часто надходять адвокатські запити, в яких просять або навіть вимагають розглянути документи на відстрочку, надіслані поштою або електронною поштою. На обробку таких запитів витрачається багато часу та ресурсів.

Крім того, Роман Істомін детально пояснив деякі нюанси щодо подачі заяви на відстрочку. Наприклад, згідно зі статтею 23, пунктом 9, право на відстрочку мають чоловіки, які доглядають за батьками дружини, якщо вона сама не може це робити через висновок медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії. Це право також надається, якщо вона померла, визнана зниклою безвісти, або якщо немає інших працездатних членів сім'ї, які можуть здійснювати догляд.

Військовозобов'язані, які подають заяву на відстрочку за цим пунктом, повинні вказати у заяві відсутність інших працездатних членів сім'ї, здатних доглядати за батьками дружини, і надати підтверджувальні документи. У додатку 5 перераховані документи, що підтверджують неможливість догляду з боку дружини або інших працездатних родичів.

Те ж саме стосується пункту 13, який надає право на відстрочку чоловікам, якщо один з їхніх батьків або батьків дружини має інвалідність I чи II групи, за умови, що немає інших осіб, які не є військовозобов’язаними і зобов’язані їх утримувати за законом. Якщо таких осіб немає, догляд може здійснювати лише один військовозобов'язаний на вибір особи з інвалідністю.

У заяві військовозобов'язані повинні вказати відсутність осіб, які не є військовозобов’язаними і зобов'язані їх утримувати. Якщо є кілька військовозобов'язаних, вони мають додати заяву від особи з інвалідністю I або II групи (відповідно до додатка 15), в якій зазначаються прізвище, ім’я та по батькові обраної для догляду особи.

Зазначимо, що після розгляду поданих документів комісія приймає рішення про надання або відмову у відстрочці. У разі позитивного рішення військовозобов'язаному видається довідка, в якій вказується строк відстрочки. Якщо ж відстрочку не надають, військовозобов'язаний отримує письмове повідомлення із зазначенням причин відмови. Таке рішення може бути оскаржене через суд.

До моменту ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації або особливого періоду.

Рейтинг статті