Постраждалі внаслідок війни українці можуть отримати безоплатне лікування у клініках Європи та світу. Від початку повномасштабної війни така медична евакуація до закордонних клінік здійснюється майже щотижня.
За цей час спеціалізованим медичним транспортом на лікування доставлені 5 560 пацієнтів. Серед евакуйованих – 739 дітей з онкологічними захворюваннями.
Евакуаційні рейси безоплатні для пацієнтів. Їх організовують завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, урядів європейських країн і численних партнерів.
Витрати на лікування покривають уряди країн-учасниць програми Medevac, які приймають українських постраждалих. Це – майже 30 країн світу: Німеччина, Норвегія, Нідерланди, Данія, Франція, Швеція, Австрія, Латвія тощо.
На лікування за кордон направляють дорослих і дітей, які отримали поранення внаслідок обстрілів, мають онкологічні або рідкісні захворювання, а також військових, які потребують спеціалізованої допомоги.
Скеровувати пацієнта на закордонне лікування може лікар, який визначає відповідність критеріям і оформляє необхідну документацію.
Подати заявку на медевакуацію можна у кілька способів:
через обласний департамент охорони здоров’я;
через сайт МОЗ;
через командування Медичних сил України (для військових).
Тривалість лікування визначається індивідуально залежно від стану пацієнта, прогресу у відновленні та результатів терапії.