Вирішальний удар від Трампа: Путін наляканий перспективою краху економіки РФ – The Telegraph

Блоги

Новий раунд каральних та вузькоспрямованих санкцій може завдати вирішального удару по імперському хрестовому походу Кремля.

Телефонна розмова російського диктатора Володимира Путіна з китайським лідером Сі Цзіньпін після інавгурації президента США Дональда Трампа говорить про паніку глав РФ і КНР. Американський лідер уже встиг пригрозити Пекіну тарифами, назвавши його “порушником”, а також попередив Кремль про серйозні наслідки, пообіцяв вести тарифи та санкції щодо всіх російських товарів, що поставляються до США, якщо Москва відмовиться припинити війну проти України.

Про це пише Телеграф.

Вирішальний удар по Кремлю

Автор статті Бен Марлоу зазначає, що господареві Білого дому, можливо, доведеться скоригувати свій план, адже скептики звернули увагу, що російські постачання займають малу частку в американському експорті. Однак, якщо президент США очолить атаку, до неї приєднаються й інші країни.

Міф про стійкість економіки РФ

Один із багатьох міфів, які розповсюджує Росія після вторгнення в Україну, полягає в тому, що поєднання величезних обсягів нафти і газу разом з валютними резервами у розмірі 650 млрд доларів США нібито здатні захистити РФ від зовнішніх потрясінь.

Російська економіка справді показала певну стійкість, але говорити про те, що вона перебуває в здоров'ї в жодному разі не можна.

За словами наукового співробітника Євразійського центру Карнегі у Берліні Олександри Прокопенко, цей образ стійкості оманливий.

За останні роки російська економіка активно підживлювалася масштабним фіскальним стимулюванням, що становить понад 10% ВВП, а також пільговими кредитами у сумі 15 трлн рублів, але тепер ці вливання сходять нанівець.

Перебуваючи під санкціями, РФ змушена платити великі гроші за критично важливий імпорт та пропонувати знижки на свої енергоресурси. У Росії зашкалює інфляція, внаслідок чого ЦБ довелося підняти ключову ставку до рекордного рівня 21%, а рубль слабшає.

Економіст Тімоті Еш зазначив, що Росія втратила доступ до 330 млрд доларів резервів центрального банку, російські компанії втратили понад 400 млрд доларів іммобілізованих активів за кордоном, а загальна вартість конфлікту для Росії наближається до 1 трильйона доларів, що еквівалентно половині річного ВВП Росії.

У свою чергу Прокопенко вважає, що фіскальні та соціальні проблеми, що нависли над Росією, вже до 2026 року можуть перерости у повноцінну кризу.

Новий раунд найефективніших санкцій, організований Трампом, може зруйнувати економіку Росії, що в'яне, змусивши Путіна принизливо відступити, підсумував автор матеріалу.

Рейтинг статті