Зимова негода не відступає і продовжує створювати серйозні труднощі для різних регіонів України. Одні області накрили сильні морози, інші — сніг, дощ і вітер, що разом призвело до проблем на дорогах та перебоїв з електропостачанням. Рятувальні служби, енергетики та комунальники працюють у посиленому режимі.
Про це повідомляється у сюжеті ТСН.
Рівненщина: морози після снігопадів
У Рівненській області негода тримається вже кілька днів поспіль. Після потужних снігопадів у дворах і на дорогах утворилися значні замети. Відучора комунальники разом із місцевими жителями активно розчищають території, однак ситуацію ускладнило різке похолодання.
Станом на зараз температура повітря в області опустилася до -15°C. Через це сніг ущільнюється, а дороги швидко вкриваються льодовою кіркою. Роботи з очищення тривають безперервно.
Львів: складна ситуація на об’їзній
У Львові погода змінилася буквально за кілька годин. Після нічного снігопаду вранці почався дощ зі снігом. У результаті дорожнє покриття перетворилося на слизьке місиво.
Очисна техніка працює цілодобово, також залучені приватні компанії. Проте автошляхи залишаються важкими для проїзду. Найскладніша ситуація склалася на об’їзній дорозі Львова. Вантажівки не можуть подолати підйоми, через що рух на окремих ділянках повністю зупиняється.
У межах міста також фіксують значні затори, водії змушені втрачати час у дорозі.
Житомирщина: проблеми з електропостачанням
Північні райони країни потерпають від сильного вітру та заметілі. На Житомирщині негода спричинила аварії на електромережах. Через повалені дерева обірвалися лінії електропередач.
Унаслідок цього частина населених пунктів залишилася без світла. Енергетики разом із рятувальниками працювали всю ніч, аби до ранку відновити електропостачання. Роботи на складних ділянках тривають і надалі.
Дніпропетровщина та Запоріжжя: хуртовини і ожеледиця
На Дніпропетровщині рятувальники спільно з поліцейськими розчищають заметені дороги. Патрульні з увімкненими сиренами супроводжують техніку комунальних служб.
Водіїв закликають не виїжджати без нагальної потреби та не залишати автомобілі на узбіччях. Протягом доби в області прогнозують хуртовини, мокрий сніг і ожеледицю.
Снігом накрило й Запоріжжя. Комунальники з ночі очищають дороги та тротуари. Для обробки пішохідних зон планують використати понад дванадцять тисяч тонн піщаної суміші та технічної солі. У першу чергу посипають підходи до «Пунктів незламності», оскільки в області після чергової атаки росіян фіксуються перебої з електропостачанням.
Прогноз погоди: температура ще знизиться
Синоптики попереджають, що найближчими днями холод лише посилиться.
Захід України: вночі температура опускатиметься до -12…-18°C. Ожеледиця на дорогах зберігатиметься тривалий час.
Лівобережжя: очікується штормовий вітер із поривами до 15–20 м/с.
Південь та Схід: регіони накриє новий циклон. Прогнозують мокрий сніг, який переходитиме в дощ, що створює високий ризик швидкого обледеніння доріг.
Ситуація з погодою в Україні залишається напруженою і нерівномірною для різних регіонів. Морози, сніг, вітер і коливання температури створюють додаткове навантаження на інфраструктуру, транспорт і енергомережі. Робота служб у посиленому режимі дозволяє стримувати наслідки негоди, однак за таких прогнозів ризики аварій, заторів і знеструмлень зберігатимуться щонайменше протягом усього тижня.