Йдеться про акт щодо встановлення факту здійснення особою догляду, який видаватиме спеціально створена комісія.
Кабмін додав до переліку документів для відстрочки висновок ЛКК щодо потреби в постійному догляді, якого немає в законі. Зокрема, у переліку необхідних документів з'явився “висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу в постійному догляді (для осіб з інвалідністю ІІ групи)”.
Про це пише нардеп Ігор Фріс від партії “Слуга народу. За його словами, для І групи все залишилося у редакції закону.
Тобто, у разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з-поміж військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю.
“В додатку 5 Постанови КМ України 560, навпроти кожного пункту з підставами на відстрочку є колонка “Документи, що підтверджують право на відстрочку”. Навпроти п. 13 у вказаній графі, крім всього іншого, в останньому реченні прописано наступне: “та висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді (для осіб з інвалідністю ІІ групи)”. Але в п.13 ст. 23 закону України про мобілізацію жодного згадування про будь-який висновок ЛКК щодо необхідності здійснення постійного догляду за особами з інвалідністю 1 і 2 груп, взагалі не йдеться. Більше того, КМУ без жодних для цього законних підстав, на свій власний розсуд вимогу щодо постійного догляду чомусь прописав виключно тільки для осіб з інвалідністю 2 групи, а для 1 групи залишив все в редакції самого закону. Хоча вимоги п.13 ст. 23 в законі прописані нероздільно однаково для осіб з інвалідністю 1 і 2 груп”, — написав він.