Від Праги до Бангкока. Порівнюємо нові ціни на проїзд у Києві з іншими містами світу

Різне

З 1 січня 2022 року у Києві планують підняти тариф на проїзд у громадському транспорті до 20 гривень. НВ порівнює ціни на разову поїздку в Києві з іншими містами світу.

Вартість разової поїздки у громадському транспорті Києва (метро, трамвай, тролейбус, автобус, швидкісний трамвай, міська електричка та фунікулер) — 20 гривень. Також пасажирам запропонують безлімітний проїзний на місяць за 2990 гривень.

Якщо людина користується громадським транспортом двічі на день у робочі дні (в середньому 21 робочий день на місяць), то вартість однієї поїздки за наявності проїзного коштуватиме 71 гривню.

Власники Картки киянина зможуть заощаджувати на разовому квитку вісім гривень — за одну подорож потрібно буде заплатити 12 гривень. Як отримати Картку киянина і хто може це зробити — шукайте посилання.

НВ вирішив дізнатися, скільки коштує проїзд у громадському транспорті різних міст світу: Праги, Варшави, Будапешта, Тбілісі, Стамбула, Нью-Йорка, Бангкока та Копенгагена.

Прага
У Празі не доводиться платити за разову подорож. У столиці Чеської республіки можна придбати квитки на необмежену кількість поїздок на 30 хвилин, 90 хвилин, 24 години та 72 години. Також є довгострокові проїзні на місяць, квартал та рік.

Ціни на проїзд у Празі для дорослого населення:

квиток на 30 хвилин — 35 гривень (30 чеських крон)
квиток на 90 хвилин — 47 гривень (40 чеських крон)
квиток на 24 години — 142 гривні (120 чеських крон)
квиток на 72 години — 392 гривні (330 чеських крон)
проїзний на місяць — 654 гривні (550 чеських крон)
проїзний на квартал — 1761 гривня (1480 чеських крон)
проїзний на рік — 4344 гривні (3650 чеських крон)
Якщо одна людина користується громадським транспортом двічі на день 21 день на місяць (приблизна кількість робочих днів у місяці), то всього вона використовує 42 поїздки. Так вартість однієї поїздки у Празі коштуватиме близько 15 гривень (7,8 чеських крон).

Варшава
Транспортну карту столиці Польщі побудовано в цікавому форматі. Варшава поділена на дві зони: місто (перша зона) та передмістя (друга зона). Місцеві жителі та гості міста можуть купувати тимчасові та проїзні квитки для однієї або двох зон на різний період.

Ціни на проїзд у Варшаві для дорослого населення:

квиток на 20 хвилин у зонах 1 та 2 — 19 гривень (3,40 злотих)
квиток на 90 хвилин у зонах 1 та 2 — 45 гривень (7 злотих)
квиток на день у зонах 1 та 2 — 167 гривень (26 злотих)
квиток на три дні в зонах 1 та 2 — 368 гривень (37 злотих)
проїзний на 30 днів у зонах 1 і 2 — 1161 гривня (180 злотих)
проїзний на 90 днів у зонах 1 та 2 — 2969 гривень (460 злотих)
проїзний на 30 днів у зоні 1 — 710 гривень (110 злотих)
Якщо одна людина користується громадським транспортом у двох зонах двічі на день 21 день на місяць (приблизна кількість робочих днів у місяці), то всього вона використовує 42 поїздки. Так вартість однієї поїздки у Варшаві коштуватиме близько 27 гривень (4,2 злотого).

Однак якщо людина пересувається у межах першої зони, не заїжджаючи до передмістя, вартість однієї поїздки до польської столиці знизиться до 17 гривень.

Будапешт
Транспортна система Будапешта дуже велика, одна представлена метро, трамваями, тролейбусами, поромами та електричками. У столиці Угорщини пропонують велику кількість різних квитків та проїзних, практично всі вони розраховані на всі види транспорту одразу. Розкажемо про два найпростіші способи оплатити проїзд.

Ціни на проїзд у Будапешті для дорослого населення:

разовий проїзд (дійсний ще 80 хвилин з моменту валідації) — 28 гривень (350 форинтів)
проїзний на місяць — 778 гривень (9500 форинтів)
Якщо одна людина користується громадським транспортом двічі на день 21 день на місяць (приблизна кількість робочих днів у місяці), то всього вона використовує 42 поїздки. Так вартість однієї поїздки в Будапешті за проїзним на місяць коштуватиме близько 18 гривень (226 форинтів).

Тбілісі
До транспортної мережі столиці Грузії входить метрополітен, автобуси, мікроавтобуси, канатні дороги та фунікулери. У метро, автобусах та на канатних дорогах діє єдина платіжна система, тож і проїзд можна сплатити однією карткою, яка зветься Metromoney. Сама картка коштує 2 ларі (майже 17 гривень), а поповнити її можна щонайменше на 50 тетрі (0,5 ларі) — близько 4 гривень. Саме стільки коштує подорож у громадському транспорті Тбілісі.

Стамбул
Проїзд у громадському транспорті столиці Туреччини можна сплатити трьома способами: готівкою, пластиковою карткою на кілька поїздок та за допомогою Istanbulkart — єдиної картки для оплати проїзду. Вартість самої картки — близько 25 гривень (10 лір). Одна поїздка за картою коштуватиме 3,5 ліри — 8,8 гривні. Разова поїздка без Istanbulkart коштуватиме близько 17 гривень (7 лір).

Нью-Йорк
Мабуть, найзручнішим способом пересування Нью-Йорком є метрополітен, але також у мегаполісі ходять автобуси та швидкісна залізниця. Для проїзду у громадському транспорті можна придбати спеціальну картку MetroCard, її вартість — $1. Разова поїздка за карткою коштуватиме $2,75 — близько 73 гривень. Також можна придбати картку з безлімітною кількістю поїздок на місяць (не поширюється на швидкісну залізницю PATH, AirTrain та в експрес-автобуси). Її вартість $127 — 3356 гривень.

Копенгаген
До системи громадського транспорту столиці Данії входять метро, автобуси та залізниця. Копенгаген поділений на зони: місто та передмістя (Великий Копенгаген), а також на безліч транспортних зон. Щоб побачити основні пам’ятки, туристам радять купувати квиток на проїзд у двох зонах, який є дійсним протягом години, він коштує близько 96 гривень (24 данські крони), квиток на вісім зон обійдеться приблизно у 337 гривень (84 данські крони).

Також у Копенгагені можна придбати безлімітний проїзний на місяць для далеких та коротких поїздок. Його вартість для дорослого населення — від 1648 гривень (410 данських крон) на дві зони до 16 000 (3990 данських крон) на 30 зон.

Якщо одна людина користується громадським транспортом у межах двох зон двічі на день 21 день на місяць (приблизна кількість робочих днів у місяці), то всього вона використовує 42 поїздки. Так вартість однієї поїздки у двох зонах Копенгагена за проїзним на місяць коштуватиме близько 39 гривень (9,7 данських крон).

Бангкок
У столиці Таїланду дуже заплутана система громадського транспорту. Тут немає звичної нам єдиної системи оплати. Громадський транспорт Бангкока представлений автобусами, таксі (і тук-туками), наземним та підземним метро, поїздами та річковим транспортом. Вартість разової поїздки в автобусі стартує від майже семи гривень (8 батів). Ціна може становити до 20 гривень (25 батів), це залежить від якості автобуса та дальності поїздки.

Проїзний SmartPass на 50 поїздок на місяць для наземного метро Skytrain, яке перетинає Бангкок по центру, обійдеться в 1050 гривень (1300 батів). Так вартість однієї поїздки — 21 гривня.

Підземне метро MRT, яке проходило східною частиною міста, відкрилося тільки в 2004 році. Проїзний на три дні коштуватиме 185 гривень (230 батів).

джерело

Рейтинг статті