Ви відчуєте що з вами відбувається щось недобре.. Лікар розповів при яких симптомах потрібно негайно звернутись до медиків
Медична допомога при захворюванні на коронавірус штамом Дельта може знадобитися людині набагато раніше, ніж при “класичному” варіанті COVID-19. Особливу увагу хворому варто звернути на задишку та біль.
Як розповів в ексклюзивному бліцінтерв'ю OBOZREVATEL доктор медичних наук, професор, завкафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.Богомольця Сергій Крамарєв, епідемія коронавірусу в Україні вийшла на плато захворюваності та може піти на спад уже за 2-3 тижні. Він же пояснив, за яких симптомів не варто відкладати візит до терапевта.
За словами Крамарєва, перебіг захворюваності на Дельту-інфекцію змінився. І якщо раніше ускладнення при захворюванні наставали на 7-10-й день інфікування, то стан пацієнта може різко погіршитися вже на 3-4-й день.
Він наголосив, що інфекція на початковому етапі може проявляти себе як застуда. Однак пізніше можуть підключитись небезпечні симптоми.
“Перші симптоми, які мають викликати занепокоєння: задишка, тиснення у грудях, незрозумілі запаморочення, провали у свідомості”, – сказав лікар.
Він також зазначив, що при виникненні цих відчуттів необхідно терміново звернутися по медичну допомогу. А якщо стан погіршується – викликати бригаду швидкої допомоги.
“Бо у сімейних лікарів зараз просто завал”, – наголосив він.
При цьому медик зазначив, що температура при захворюванні може бути невисокою.
“У цій хвилі температура не є показником. І якщо вона не дуже висока, то це ще не означає, що все пройде легко”, – додав Крамарєв.
Як повідомило МОЗ, в Україні за минулу добу, 14 листопада, зафіксовано 10 802 нових підтверджених випадки COVID-19. Із них інфекцію виявили у 764 дітей та у 132 медпрацівників. За минулі 24 години до лікарень із діагнозом коронавірус потрапили 2798 осіб, одужали 11 219 осіб. За добу від наслідків хвороби померли 442 українці.