Кожен городник знає, що цибуля – культура невибаглива, проте їй потрібно приділити деяку увагу. Так, наприклад, через недостатню освітленість ділянки, цибуля може передчасно пожовтіти. А ще цибуля дуже погано реагує на температурні “гойдалки” – дуже часте явище в останні роки. Через ці та інші причини перо цибулі в'яне і засихає раніше часу. Стало відомо, як допомогти рослині у цій ситуації.
Досвідчені городники кажуть, щоб цибуля не жовтіла, необхідно періодично підгодовувати культуру з ранньої весни до червня та вибирати оптимальний час для посадки.
Так, найчастіше пір'я цибулі жовтіють, а ріпка перестає розвиватися через нестачу азоту в ґрунті.
Найшвидший спосіб реанімувати цибулю в такому разі – це полити її під корінь розчином нашатирного спирту, 3 столові ложки на 10 літрів води, можна додати і золи в цей коктейль. Так само, цибуля любить дріжджові підживлення.
У свою чергу агрономи радять “пригостити” цибулю сумішшю аміачної селітри з амофоскою (рівні пропорції) для того, щоб рослина якнайшвидше одужала. Для цього потрібно посипати грядки – на 1 “квадрат” землі 100 г суміші.
Приблизно через 10 днів можна застосувати натуральні підживлення із настою зеленої трави, дріжджового добрива.
Однак не варто зайве “частувати” ними рослину – давати рівно половину від колишніх обсягів.
Але можна збільшити частоту, якщо раніше підливали, скажімо, 1 раз на 2 тижні. Тепер – 1 раз на 1 тиждень протягом місяця.
До речі, якщо кінчики пера у цибулі жовтіють у червні, то це також може свідчити про те, що цибулині не вистачає води або з'явилися шкідники. Перше, що потрібно зробити – це організувати рясний полив.
Раніше “Стіна” інформувала, для чого досвідчені садівники додають йод у розсаду.
Нагадуємо, для якої розсади потрібно використовувати фітолампу.