В Україні сьогодні хмарно з проясненнями: де очікувати опади?

Різне

Сьогодні, 18 січня, в Україні очікується хмарна погода з проясненнями, місцями пройдуть невеликі опади у вигляді дощу та мокрого снігу. За даними Укргідрометцентру, суттєвих опадів не прогнозується, проте на північному сході та сході країни можливий невеликий дощ та мокрий сніг.

На заході країни місцями ожеледиця на дорогах, а в Карпатах у ранкові години можливий туман. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура повітря вдень коливатиметься в межах 0-5° тепла, а на півдні Одеської області та в Криму стовпчики термометрів піднімуться до +8°.

Погода в Києві та області

У столиці та Київській області буде хмарно з проясненнями, без значних опадів. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура повітря вдень у Києві становитиме +2…+4°, а в області очікується 0…+5°.

Загалом погода в Україні залишається відносно спокійною, без значних морозів і сильних снігопадів, проте в окремих регіонах можливе погіршення видимості через туман та ожеледицю.

Нагадаємо, в Україні наприкінці січня очікується значне підвищення температури. За прогнозами синоптиків, вже 30 січня в деяких регіонах повітря може прогрітися до +20 градусів.

Прогноз погоди на 15 днів: нові технології

Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.

Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.

GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.

Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.

Фото Олександри Буділки

Рейтинг статті