В Україні російську та білоруську мови позбавлять захисту

Різне

В Україні планують замінити термін “мови меншин” на “міноритарні мови”. Також російську та білоруську мови пропонують виключити з переліку, на які поширюється дія європейської Хартії. Про це стало відомо з повідомлення представника уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука.

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт змін до законодавства у зв’язку з оновленням офіційного перекладу Європейської хартії регіональних або міноритарних мов.

Законопроєкт передбачає зміну назви закону “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин” на “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних або міноритарних мов”. Окрім того, планується привести у відповідність до нового перекладу положення законів “Про національні меншини (спільноти) України” та “Про медіа”.

Водночас пропонується оновити перелік мов, які підпадатимуть під режим підтримки та захисту, передбачений Хартією. Відтепер в Україні дія Хартії поширюватиметься на такі мови: болгарська, гагаузька, кримськотатарська, новогрецька, німецька, польська, румунська, словацька, угорська, чеська та іврит.

Порівняно з попереднім списком, з переліку виключено білоруську та російську мови. Також замість грецької тепер буде новогрецька, а замість єврейської — іврит. Молдавську мову виключено через її визнання у Молдові як румунської. Окрім того, до списку додано чеську мову.

Ці зміни спрямовані на актуалізацію мовної політики України відповідно до оновленого офіційного перекладу Хартії та сучасних реалій.

Раніше повідомлялося, що “Укрзалізниця” відмовилася від російської у проїзних документах.

Крім того, Литва заборонила іспити на водійські права російською мовою.

Рейтинг статті