У четвер, 23 січня, погода в Україні буде досить складною через густі тумани та низьку видимість на дорогах. Синоптики прогнозують опади майже по всій території країни, що може вплинути на ситуацію на автошляхах та загальний комфорт пересування.
Як повідомила синоптик Наталка Діденко, у більшості регіонів очікується дощ та мокрий сніг. Західні області стануть винятком, оскільки там опади будуть менш інтенсивними або взагалі відсутні, хоча небо залишатиметься похмурим. Водночас у Карпатах та Закарпатті прогнозується волога погода з можливими опадами у вигляді мокрого снігу.
Температура вночі коливатиметься в межах від 0 до -4 градусів, особливо в східних регіонах, де можливі слабкі морози. Вдень стовпчики термометрів поступово підвищуватимуться, досягаючи +1…+4 градусів. У південних областях та місцями на заході буде тепліше – до +3…+7 градусів.
Погода у Києві
У столиці 23 січня прогнозуються мокрий сніг та тумани, які суттєво знизять видимість. Температура протягом дня становитиме близько +2°C.
Можливе потепління
За словами Діденко, в період з 25 до 30 січня в Україні очікується суттєве потепління. Температура може піднятися до +9°C, а в південних регіонах – навіть до +13°C.
Синоптики рекомендують водіям бути особливо уважними через складні погодні умови, а пішоходам — враховувати можливу ожеледицю.
Прогноз погоди на 15 днів: нові технології
Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.
Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.
GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.
Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.