Інфікуються всі: лікар попередила про поширення "військового" туберкульозу

Різне

Війна провокує зростання захворюваності на туберкульоз. Серед причин поширення заражень в Україні – несвоєчасне звернення за медичною допомогою, незадовільні побутові умови на окупованих територіях та недостатнє харчування.

Як розповіла лікар-пульмонолог Лідія Тараленко у інтерв'ю OBOZ.UAмедики чітко простежують зв'язок між війною та поширенням туберкульозу.

“Одна з причин – несвоєчасне звернення за медичною допомогою при скаргах на нездужання, слабкість, пітливість, втому. Це також неможливість вчасно звернутися до лікаря, наприклад, на окупованих територіях. Це перебування під час окупації в незадовільних побутових умовах, недостатнє харчування тощо.” д.”, – сказала вона.

Лідія Тараленко додала: туберкульозна інфекція потребує певних умов, щоб розвинувся саме класичний туберкульоз.

“Ми інфікуємося всі, ми контактуємо з цією флорою все. Туберкульозна паличка – це те, що є навколо нас. Але хворіють одиниці – тільки ті, хто має знижену імунну відповідь. І саме в умовах війни, на жаль, трапляється так, що пацієнт звертається за допомогою пізніше, взагалі не може звернутися чи склалися умови, що сприяли розвитку туберкульозного процесу. Тому туберкульозу буде більше.

За її словами, у разі легеневої форми туберкульозу першим симптомом є слабкість.

Також у пацієнта кашель – сухий чи продуктивний, невелика температура, виражена пітливість, особливо вночі.

У деяких випадках хворого може взагалі нічого не турбувати на початку захворювання, розповіла Лідія Тараленко.

“Ранню стадію туберкульозу, первинні туберкульозні осередки можна виявити скринінговим методом – рентгенографією органів грудної клітки, проведеної планово, щороку, як це було в нас завжди рекомендовано”, – сказала лікарка.

При цьому вона зазначила, що зв'язку між туберкульозом та COVID-19 не існує, хоча хворий на туберкульоз може захворіти також COVID-19.

“Але поєднати цю флору одночасно навряд чи можливо”, – сказала Тараленко.

Рейтинг статті