Увaга! З 1 беpезня чаcтина деклаpацій із cімейними лікаpями можуть втpатити чиннiсть

Різне

Увaга!

З 1 беpезня чаcтина деклаpацій із cімейними лікаpями можуть втpатити чиннiсть.

Деталі:

Офіційний коментар: яких саме пацієнтів це стосується, що робити, куди звертатися.

Питання дедалі частіше починає з’являтися в ЗМІ.

З метою надання мешканцям вичерпної та достовірної інформації, редакція звернулась до Віталія Мандзюка, начальника управління охорони здоров’я Кам’янської міської ради.

Вимоги законодавства

Він пояснив, що мова йде про Постанову КМУ від 24 грудня 2024 р. № 1503 “Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2025 році”.

Підпункт 4 пункту 6 цього документу зобов’язує Національну службу здоров’я України до 1 березня 2025 р. забезпечити здійснення верифікації пацієнтів віком до 18 років, що мають укладені декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу.

В подальшому Мінфін буде забезпечувати держфінансування тільки за тими деклараціями, які мають в державному Реєстрі пацієнтів статус “успішна верифікація”.

Щоби її провести, стосовно пацієнта мають бути уточнені такі дані (підпункт 5 пункту 6 цього документу):

прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);

стать;

дата та місце народження;

реєстраційний номер облікової картки платників податків (за наявності);

відмітка про відмову від реєстраційного номера облікової картки платників податків;

адреса фактичного місця проживання або перебування;

реквізити (серію (у разі наявності), номер, дату видачі, строк дії, найменування органу, що видав документ) одного (або кількох) з таких документів, що посвідчують особу:

– паспорта громадянина України;
– тимчасового посвідчення
громадянина України;

– свідоцтва про народження (для осіб, які не досягли 14-річного віку) або документа, що підтверджує факт народження, виданого компетентними органами іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;

– посвідки на постійне проживання;
– посвідчення біженця;
– посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Що це означає на практиці

По-перше, Віталій Мандзюк зазначив: враховуючі, що мова йде про неповнолітніх пацієнтів (до 18 років), на вказану інформацію передусім слід звернути увагу батькам або особам, які представляють інтереси дітей (далі – представники).

По-друге, перший і головний крок, який батькам/представникам треба зробити, – це зателефонувати сімейним лікарям своїх дітей. Під час спілкування слід уточнити, в якій спосіб можливо буде провести верифікацію даних. Не обов’язково приходити особисто.

Водночас Віталій Мандзюк зазначив, що за умови, коли декларація була укладена з лікарем-педіатром, то особи, які досягли 18 річного віку мають укласти нову декларацію, вже з сімейним лікарем чи терапевтом.

Бо лікар-педіатр не має права надавати медичну допомогу особам, які досягли 18 років.

Ігор Кузьминський

Джерело

Рейтинг статті