Українцям буде дуже погано: у Раді зізналися, яке ярмо вигадали для людей

Питання підвищення податків в Україні в умовах війни та економічної нестабільності, що триває, стало одним з найбільш обговорюваних у політичних колах. Необхідність поповнення державного бюджету для фінансування оборонних видатків та соціальних програм ставить перед владою складну дилему: як знайти оптимальний баланс між інтересами держави та громадян.

Докладніше про те, що у Верховній Раді вирішили посилити податкову систему, інформує РБК-Україна, посилаючись на віце-спікера Верховної Ради Олександра Корнієнка.

Основною причиною необхідності підвищення податків є суттєвий дефіцит державного бюджету, спричинений насамперед військовими діями. Військові витрати значно зросли, і для їхнього покриття потрібне додаткове фінансування. Крім того, економіка країни переживає складний період, що призводить до зниження податкових надходжень.

“З іншого боку, ми змушені підіймати податки, ці законопроєкти дискутуються, один із них не ухвалили, він пішов на повторне перше читання, але я думаю, що повернення до нього норм про оподаткування доходів банків дозволить швидше прийняти, знайти консенсус у залі”, – пояснив Корнієнко.

Згідно з останніми пропозиціями уряду, одним з основних джерел поповнення бюджету стане підвищення військового збору. Ставка військового збору планується збільшити з 1,5% до 5% доходів громадян. Також розглядається можливість запровадження військового збору для фізичних осіб-підприємців третьої групи.

“Яка фактично буде платити не 800, а 900 з обороту, це підняття фактично на одну п'яту їхньому податку, але з іншого боку ми розуміємо, що ФОПи ніколи не платили військовий збір, тут теж треба якусь справедливість наводити. ПДФО так само вони не платять”, – зазначив чиновник.

Підвищення податків може мати як позитивні, і негативні наслідки для економіки та суспільства. З одного боку, воно дозволить забезпечити фінансування важливих державних програм. З іншого боку, воно може призвести до зниження економічної активності та зростання соціальної напруги.

Раніше “Стіна” інформувала, на українців чекає біда із зарплатами.

Нагадуємо, пенсійний податок доведеться сплачувати навіть після 60 років.

Це Вас може зацікавити!
Back to top button