Українці почали активніше мобілізуватися: у ТЦК похвалилися ефективністю рейдів

Різне

Рейди територіальних центрів комплектування у публічних місцях не лише сприяють мобілізації, але й підвищують свідомість українських громадян.

Як зазначила офіцерка Київського ТЦК Лариса Козак в інтерв'ю на телемарафоні, кількість добровільних візитів до центрів комплектування помітно зросла після впровадження цих заходів.

Рейди в парках, на зупинках громадського транспорту та інших місцях масового скупчення людей, попри критику з боку деяких громадян, мали позитивний ефект. За словами Козак, це допомогло нагадати громадянам про їхній обов’язок перед державою, а також підвищити рівень відповідальності та свідомості у питаннях мобілізації.

“Явка дійсно збільшилась, люди стали активніше звертатися до нас за повістками або добровільно приходити до ТЦК. Можливо, це сприяло підвищенню свідомості громадян”, — пояснила офіцерка.

Проте не всі готові йти на контакт. Лариса Козак наголосила, що багато українців продовжують уникати зустрічі з представниками ТЦК, і в таких випадках примусові заходи залишаються необхідними. Це підкріплюється тим, що рейди в публічних місцях не порушують прав громадян, адже діють у межах чинного законодавства.

“Примусове оповіщення допомагає забезпечити, щоб усі громадяни виконували свій обов’язок, але дуже багато залежить від самої людини. Якщо є розуміння відповідальності, люди добровільно з’являються до ТЦК”, — зазначила представниця центру.

Лариса Козак також зазначила, що люди з актуальними військово-обліковими документами не підпадають під жодні затримання під час рейдів. Закон дозволяє спонукати громадян самостійно прийти до ТЦК і виконати свій обов'язок.

Нагадаємо, в Україні військовозобов'язаними є лише деякі категорії жінок, однак у разі загострення бойових дій може виникнути потреба в загальній мобілізації українців обох статей.

Рейтинг статті