За останні три роки безпілотні літальні апарати кардинально змінили характер бойових дій в Україні. І Україна, і Росія активно використовують все більш досконалі малі дрони, через що великі бронетанкові підрозділи відходять на другий план. Обидві сторони переходять на менші і розосереджені групи військових, щоб зменшити вразливість.
Водночас малим підрозділам стає складніше захищатися від дронів, які все частіше застосовуються для атак саме на такі групи, пише Forbes. У відповідь Україна почала виробляти спеціальні патрони для стрільби по БПЛА зі стандартної автоматичної зброї.
🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/ukrainskyy-dron-stop-zmi-rozkryly-scho-hovaetsya-za-novoyu-zbroeyu-proty-bpla/
© Сила Слова
Заявлено, що Україна збільшує виробництво цих боєприпасів, щоб кожен боєць міг мати хоча б один магазин зі спеціальними патронами. Такий підхід дає змогу оборонцям захищатися від дронів без необхідності носити додаткове озброєння: достатньо замінити магазин, що швидко і зручно.
“Ці патрони надходять на озброєння саме тоді, коли малі дрони відіграють ключову роль у російському літньому наступі, замінюючи артилерію як дешевший і доступніший засіб розвідки та наведення ударів”, — пише Forbes.
Як зазначає матеріал, “нові боєприпаси, стандартизовані за натовськими нормами, ймовірно, стануть вкрай корисними для українських військ в умовах утримання оборони. Очікується, що вони одразу вирушатимуть на передову, даючи солдатам швидкий і ефективний інструмент для боротьби з дронами”.
Для російських військ нейтралізація дронів означатиме повернення до менш точних артилерійських ударів або ризикованих лобових атак укріплених позицій. Останні несе великі втрати та має обмежений успіх, а артилерія потребує значних ресурсів і розкриває позиції батарей, що робить їх вразливими для українських дронів.
У цілому, використання таких патронів може суттєво змінити нинішню “гру в кішки-мишки” між засобами атаки і протидії дронам, пропонуючи кінетичну альтернативу поширеним радіоелектронним методам боротьби.