12 листопада на Курщині розігралася одна з найрозгромніших для росіян броньованих битв. Під час наступу 810-а бригада морської піхоти РФ втратила 17 броньованих транспортних засобів: практично всі – через підрив на мінах.
Видання Forbes відзначає різницю у підході до установок мін українців та росіян.
Командувач Сухопутних військ України генерал Олександр Павлюк поділився, що за дев'ять днів з початку наступу в Курській області на мінах підірвалася третина російських військових транспортних засобів, яку окупанти відправили в цей напрямок, зазначають журналісти.
У виданні наголосили, що єдиним українським інженерним підрозділом у Курській області залишається 12-й полк підтримки. Саме він відповідає за встановлення багатьох мін у регіоні.
Підхід українців до встановлення мін у Курській області відрізняється від стратегії російських окупантів, заявили журналісти.
За словами журналістів, саме такий підхід до мінування призвів до того, що РФ щодня почала втрачати на війні понад 1500 солдатів. Крім того, українські війська, незважаючи на перевагу ворога за чисельністю, змогли організувати локальні контратаки.
Аналітики Королівського інституту об'єднаних оборонних досліджень у Лондоні Джек Уотлінг та Нік Рейнольдс розповіли журналістам, що великі втрати ворога можуть бути пов'язані з труднощами у виявленні мін. Проте є й інший варіант – російські розвідники виявляють міни, але їхні командири не передають точних розвідданих штурмовим групам.
Цей здогад підтверджують і російські пропагандисти. Вони повідомляли, що солдати з 810-ї бригади морської піхоти РФ були хибно поінформовані про те, що дорога, на якій згодом було підірвано російську техніку, перейшла під контроль окупантів.
Напередодні можливих переговорів із Україною Путін хоче повернути під свій контроль усю Курську область. Для досягнення цієї мети він готовий кидати в бій дедалі більше сил. Якщо буде створено демілітаризовану лінію, то Кремль втрачає частину своєї землі.