В Україні демографічне навантаження на солідарну пенсійну систему стрімко зростає. Уже скоро на одного працюючого припадатиме два-три пенсіонери, і ця тенденція навряд чи зміниться, йдеться у статті УНІАН, інформує UAINFO.org
За словами фінансового аналітика Андрія Шевчишина, в таких умовах держава не зможе забезпечити необхідний рівень пенсійних видатків. Також після війни зросте кількість військових пенсіонерів, яким також потрібно гарантувати достойні виплати.
“Працівники, які зараз працюють, не зможуть самотужки покрити потреби системи”, – наголосив експерт.
Шевчишин зауважив, що подібна проблема характерна для багатьох країн із швидким старінням населення. Часто її намагаються компенсувати підвищенням пенсійного віку.
Експерт переконаний, що Україні не обійтися без повноцінного запуску другого та третього рівнів пенсійної системи – обов’язкових і добровільних накопичень. У межах обов’язкової системи частина відрахувань із заробітної плати спрямовується до пенсійних фондів, що дає змогу громадянам, зокрема 30-річним, уже зараз формувати власний фінансовий ресурс на старість.
Однак на практиці реалізація такої моделі буде складною. За словами Шевчишина, як довоєнна статистика, так і нинішня ситуація свідчать про відсутність у значної частини громадян заощаджень навіть на один місяць життя. Тому додаткові відрахування до пенсійних фондів для багатьох залишаються непосильними, і держава наразі не має швидкого рішення цієї проблеми.