Україна перемогла Боснію і вийшла в плей-оф відбору на ЧС-2022

Збірна України з футболу з рахунком 2:0 у напруженому матчі обіграла команду Боснії і Герцеговини у гостьовому матчі відбору на Чемпіонат світу 2022 року в Катарі.

У жовтні під час домашнього матчу у Львові українські футболісти не змогли втримати перемогу над Боснією, гра тоді завершилася з рахунком 1:1.

Жеребкування стадії плей-оф відбудеться 26 листопада, а матчі пройдуть у березні 2022 року.

Ця перемога, а також результат матчу Фінляндії та Франції, дозволили Україні з другого місця вийти з групи й отримати право поборотись за путівку на Чемпіонат світу в стикових матчах плей-оф.

Нервова розв’язка

Перший тайм Україна домінувала, проте не змогла відкрити рахунок.

Другий тайм також розпочався з атак українців, а на 58-й хвилині Олександр Зінченко все ж зумів пробити ворота боснійців.

А вже на 79-й хвилині Артем Довбик, який щойно вийшов на заміну, вийшов один на один з воротарем і забив другий м’яч – вирішив долю матчу.

довбик

АВТОР ФОТО, GETTY IMAGES

Артем Довбик – герой матчу зі Швецією на Євро-2020. Вирішив долю матчу і у Боснії

Матч був надзвичайно нервовим і голкіпер Георгій Бущан кілька разів витягав майже з лінії воріт.

Паралельно відбувався матч Фінляндія – Франція у Гельсінкі, результат якого теж визначав збірну, яка пройде до плей-оф.

Адже Фінляндія, яка випереджала на два очки збірну України перед матчем, влаштовувала навіть нічия з французами, які з першим місцем в групі вже забезпечили собі участь у ЧС-2022.

В підсумку Франція обіграла фінів 2:0. Саме завдяки перемозі французів українці зможуть зіграти у плей-оф, адже врешті Україна у боротьбі за друге місце випередила Фінляндію на одне очко.

За підсумками восьми матчів, зіграних у відбірковому турнірі, українська збірна жодного разу не програла, два матчі (з Фінляндією у жовтні цього року і зараз із Боснією) виграла і шість разів зіграла внічию.

В підсумку у турнірній таблиці групи D, в якій змагалася Україна, Франція посіла перше місце з 18 очками, Україна – друге з 12, Фінляндія – третє з 11, а далі йдуть Боснія і Герцеговина та Казахстан.