Удар у спину Путіну: Угорщина готує повну відмову від російської нафти

Удар у спину Путіну: Угорщина готує повну відмову від російської нафти Блоги

Будапешт, незважаючи на симпатії до Кремля, може позбавити Росію мільярдів нафторублів завдяки альтернативному варіанту.

Угорщина заявила про готовність повністю відмовитися від російської нафти, перейшовши на альтернативні постачання через нафтопровід Одеса – Броди. Про це повідомила угорська нафтова компанія Mol, повідомляє Bloomberg.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/udar-u-spynu-putinu-uhorschyna-hotue-povnu-vidmovu-vid-rosiyskoi-nafty/
© Сила Слова

На думку керівництва Mol, саме цей трубопровід стане найкращим рішенням для диверсифікації постачання. Використовуючи порт в Одесі, Угорщина зможе отримувати нафту від глобальних виробників та транспортувати її південною гілкою трубопроводу “Дружба”.

Ця гілка з’єднується із магістраллю Одеса – Броди неподалік кордону України з Польщею.

“Одеський трубопровід забезпечить доступ до альтернативних джерел нафти завдяки морському сполученню, що посилить енергетичну безпеку регіону, ЄС та України”, – зазначив старший віце-президент Mol з управління ланцюгами постачання Паль Сабо.

Завдання складне, але здійсненне

Однак для запуску трубопроводу знадобиться значна модернізація та інвестиції. З початку повномасштабного вторгнення в Україну в 2022 році Одеса практично щодня зазнає російських обстрілів, а Чорне море навколо українського узбережжя залишається замінованим. Ці чинники значно ускладнюють перспективу реалізації проекту.

У Mol наголосили, що розраховують на допомогу Європейського союзу та інших країн у відновленні інфраструктури. За їхніми словами, трубопровід може стати стратегічно важливим не лише для Угорщини, а й для Сербії, з якою Будапешт уже будує сполучну гілку.

При цьому прем’єр-міністр Віктор Орбан, відомий своєю проросійською позицією, продовжує виступати проти санкцій Євросоюзу, а також блокує переговори про вступ України до ЄС.

Зараз Mol інвестує 500 мільйонів доларів на модернізацію своїх переробних потужностей, щоб підготувати їх до роботи з неросійською нафтою.

Рейтинг статті