У Росії українку відправили на 13 років до колонії за переказ грошей на потреби ЗСУ

У Росії українку відправили на 13 років до колонії за переказ грошей на потреби ЗСУ Блоги

Російські прокурори звинуватили українку в тому, що вона у 2024-2025 роках, перебуваючи в Україні, перевела кілька тисяч гривень на потреби ЗСУ та бригади Нацгвардії “Азов”.

У Санкт-Петербурзі суд визнав українку Ангеліну Скібу винною у “фінансуванні тероризму та державній зраді” та засудив її до 13 років позбавлення волі. Про це пишуть “Медіазона”.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/u-rosii-ukrainku-vidpravyly-na-13-rokiv-do-kolonii-za-perekaz-hroshey-na-potreby-zsu/
© Сила Слова

Російський суд, зокрема, вважає 25-річну українку винною у тому, що вона у 2024-2025 роках, перебуваючи в Україні, перевела кілька тисяч гривень на потреби ЗСУ та бригади Національної гвардії “Азов”. У ухвалі суду також згадується її чоловік – український військовослужбовець Микола Скиба, який потрапив у полон до російських окупантів і загинув в одній із в’язниць РФ.

Захист Скиби стверджував, що російська прокуратура не має доказів її провини, а всі звинувачення носять надуманий характер. Зокрема, російські силовики говорили, нібито українка “розуміла, що її грошові перекази допомагають ЗСУ протистояти армії РФ”.

Ангеліну Скібу російські силовики затримали 4 серпня 2025 року у Псковській області. Відносно неї відкрили кримінальне провадження за ст. 275 та ст. 205.1 КК України. Жінку кинули до місцевого СІЗО та звинуватили у сприянні терористичній діяльності та державній зраді. Вона всі звинувачення заперечувала.

Це вже далеко не перший випадок у Росії, коли мирних жителів засуджують до тривалого позбавлення волі за грошові перекази ЗСУ. Під загрозою не лише українці, які мешкають на тимчасово окупованій території, а й громадяни РФ. Наприклад, росіянина Семена Кравченка, який мав посвідку на проживання в Україні, але повернувся до Росії, засудили до 14 років позбавлення волі за грошові перекази на потреби ЗСУ.

Рейтинг статті