У Німеччині хочуть влаштувати переговори України з РФ "у дусі Будапештського меморандуму"

Різне

Група німецьких “земельних” політиків виступила з ініціативою влаштувати мирні переговори між Україною та Росією “у дусі Будапештського меморандуму”.

“Миротворчий” маніфест публікує газета Frankfurter Allgemeine Zeitung (ВІН РОБИТЬ).

Прем'єр-міністри федеральних земель Саксонія та Бранденбург Міхаель Кречмер та Дітмар Войдке, а також голова регіонального відділення опозиційної партії ХДС у Тюрінгії Маріо Фойгт визнають, що зараз на континенті вирує війна, в якій загинули десятки тисяч людей, мільйони стали біженцями.

“Ми хочемо, щоб страждання людей від цієї руйнівної війни закінчилися, і ми віддані припиненню вогню та переговорам відповідно до Статуту ООН та у дусі Будапештського меморандуму між Україною та Росією, щоб уникнути подальшого кровопролиття та руйнувань”, – йдеться в маніфесті.

Водночас троє політиків визнають, що Росія ще має посадити за стіл переговорів. На їхнє переконання, для цього потрібен міцний і єдиний альянс.

“Німеччина та ЄС досі йдуть цим шляхом занадто нерішуче. Федеральний уряд має більш активно виконувати свої зобов'язання у сфері зовнішньої політики за допомогою більш помітної дипломатії. Німеччина може і повинна діяти більше як посередник, як це робила в попередні десятиліття через таких політиків , як Гельмут Коль, Віллі Брандт та Ганс-Дітріх Геншер.

Кречмер, Войдке та Фойгт зазначають, що домогтися безпеки можна “тільки з сильної позиції”.

“Нам, німцям, було б добре прислухатися до наших східних партнерів, таких як Польща та країни Балтії, з цих фундаментальних питань безпеки та миру. (…) Немає свободи без безпеки”, – наголосили вони.

довідка.

Будапештський меморандум – це міжнародна угода, підписана 1994 року Україною, Росією, США та Великобританією. Воно гарантувало Україні безпеку та повагу до її територіальної цілісності в обмін на відмову від ядерної зброї, яка залишилася на її території після розпаду СРСР.

Згідно з меморандумом, підписанти зобов'язувалися не застосовувати силу чи погрози проти України та не порушувати її суверенітет. Однак після анексії Криму Росією у 2014 році та подальших подій на Донбасі меморандум вважається порушеним, що викликало міжнародні суперечки щодо його юридичної сили.

Рейтинг статті