У кого колодязі, свердловини, водопроводи: українців масово попередили про якість води – це отрута

У кого колодязі, свердловини, водопроводи: українців масово попередили про якість води – це отрута Україна

Українців масово попередили про якість води у колодязях та водопроводах
Українців попередили про якість питної води, чи можна пити

У першому півріччі 2025 року Держпродспоживслужба перевірила 7715 об’єктів водопостачання. Порушення виявлено на 5328 з них (69%), переважно на нецентралізованих джерелах, таких як колодязі, каптажі та свердловини, які є основним джерелом води у сільських громадах.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/u-koho-kolodyazi-sverdlovyny-vodoprovody-ukraintsiv-masovo-poperedyly-pro-yakist-vody-tse-otruta/
© Сила Слова

З 682 884 лабораторних досліджень проб питної води із централізованого водопостачання у 22 611 випадках зафіксовано відхилення за санітарно-хімічними показниками. У нецентралізованих джерелах виявлено понад 800 невідповідностей.

«У воєнний час якість води та повітря є критичною для здоров’я та безпеки. Контроль за цими ресурсами – це питання життя», – наголосив заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор.

Поверхневі водоймища також знаходяться під пильним наглядом: із 163 досліджених проб у 15 виявлено мікробіологічне забруднення. У Полтавській та Київській областях зафіксовано два випадки отруєння дітей нітратами, що спричинило метгемоглобінемію — небезпечний стан через надмірний вміст нітратів у воді.

Для мінімізації ризиків Держпродслужба провела понад 690 тисяч лабораторних досліджень, надала понад 3 тисячі рекомендацій органам влади, ініціювала 255 засідань комісій з надзвичайних ситуацій та погодила програми контролю якості води. Особлива увага приділяється нецентралізованим джерелам, де регулярний моніторинг та співпраця з місцевою владою є ключовими для забезпечення безпечного водопостачання.

Рейтинг статті