Цих помилок припускаються господині під час варіння звичайної гречки

Різне

Приготування ідеальної гречаної каші: мистецтво і наука.

Гречана каша — найкращий і найуніверсальніший гарнір. До котлет, до гуляшу або бефстроганова, до відбивних, до смаженої курки — гречка — чудовий супровід. Вона не тільки смачна, а й дуже корисна, інформує Ukr.Media.

За словами лікарів, гречана каша містить велику кількість калію, магнію, міді, бору, цинку. Це забезпечує коректну регуляцію гормонів організмом і впливає на здоров'я опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи. Гречка позитивно впливає на рівень холестерину в крові, допомагає судинам набути еластичності, сприяє зниженню тиску. Зрештою гречка допомагає позбуватися атеросклеротичних бляшок, тим самим знижуючи ризик інфаркту та інсульту.

Нарешті, гречана каша дуже смачна і легко готується. Але це не означає, що вона завжди виходить ідеальною та ароматною. Гречку теж можна зіпсувати, отримати суху несмачну кашу. Розповідаємо, як ми помиляємося під час приготування гречаної каші.

Одразу варити

Мити гречану крупу вже не обов'язково. Зараз найчастіше вона продається досить чистою. Якщо ви купили її дуже дешево, то є сенс залити водою і подивитися, але, найімовірніше, вода буде чистою.

А ось обсмажити гречку перед приготуванням — дуже важливо. Її можна прожарити на сухій сковорідці, можна обсмажити з ложкою олії без запаху і додати трохи солі, перцю, прянощів за смаком. Від нагрівання смак стає більш насиченим, каша набуває незабутнього аромату.

Купити пропарену

Зараз дуже часто продають додатково пропарену гречану крупу, яка варитиметься п'ять хвилин. На жаль, смак у такої каші відрізнятиметься від звичного, він менш насичений. Та й користі від такої подвійної термообробки в крупі залишається не так багато. Краще купувати гречку, яку потрібно варити 10-15 хвилин.

Залити холодною водою

Гречана каша готується на пару. Найсмачніша гречка — пропарена в каструльці, на повільному вогні. Якщо ви обсмажили гречану крупу і заливаєте її водою, то краще налити відразу гарячою. Так швидше створюватиметься гаряча пара, яка і проварюватиме гречку.

Широка каструля

Нам потрібна пара, щоб гречана каша пропарювалася, — тоді вона буде смачною та розсипчастою, ідеальної консистенції. Тому найкраще брати високу каструлю з вузьким дном. Нехай шар каші в ній буде вищим, тоді крупі дістанеться гарна кількість пари. Вода не буде швидко википати, і каша правильно пропариться.

Відкривати кришку

Під час готування гречки ми бережемо пару. Тому після того, як ми залили гречку потрібною кількістю гарячої води, слід закрити кришку і поставити таймер на 10-12 хвилин. За цей час каша пропариться і стане смачною.

Не потрібно відкривати кришку і перемішувати кашу. Якщо у вас повільний вогонь, то каша не пригорить.

Надовго залишити на вогні

Не потрібно варити гречану кашу дуже швидко. Але й довго тримати її на вогні теж не варто. Заливаємо кашу двома частинами води (на одну склянку крупи дві склянки води), закриваємо кришкою, залишаємо на середньому вогні на 10-15 хвилин. Кришку краще не знімати. Наприкінці відміряного часу підіймаємо кришку і дивимося, якщо вся вода вбралася в крупу, то кашу можна вимикати.

Рейтинг статті