Ціле місто під землею: як виглядає ядерний бункер президентів США. ВІДЕО

Ціле місто під землею: як виглядає ядерний бункер президентів США. ВІДЕО Різне

На випадок ядерної війни в США є готовий план дій. Так, при найменшій загрозі американський президент, міністр оборони, члени кабінету міністрів, лідери Конгресу та певні чиновники будуть терміново доставлені в підземне укриття Білого дому, а потім відправлені на літаку «Судного дня» в укріплені об’єкти, такі як Маунт Везер у Вірджинії або Рейвен Рок у Пенсільванії.

Під Скелястими горами, в Колорадо розташоване місто-фортеця. Він витесаний у майже 70 000 тонн граніту, називається Комплекс Шайєнн-Маунтін і спроектований так, щоб витримати прямі ядерні удари. Двері цього бункера були відкриті вдруге в історії для Newsnation.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/tsile-misto-pid-zemleyu-yak-vyhlyadae-yadernyy-bunker-prezydentiv-ssha-video/
© Сила Слова

Місто в скелі має власні електростанції, питну воду з підземних озер, а також запаси їжі, розраховані на «дуже довгий час».

Цей об’єкт відкритий у 1966 році. Генерал Грегорі Гійо, командувач Північним командуванням США і Північноамериканським командуванням повітряно-космічної оборони (NORAD) каже, що він залишається таким самим з тих часів. За його словами, об’єкт дійсно вартий тих коштів, які були виділені на його будівництво – 142 мільйони доларів. При цьому сьогодні побудувати такий об’єкт коштувало б понад 1 мільярд доларів.

Розташовані на площі 5,1 акра 15 будівель підвішені на масивних пружинах, щоб поглинати ударну хвилю ядерного вибуху. Цей комплекс також є бойовим майданчиком, де буде розташовуватися штаб американських і канадських військ у разі катастрофи.

Лабіринт з тунелів і камер був спроектований для захисту від радянських ракет. У 2018 році, коли Трамп вперше відкрив двері бункера для ЗМІ, заступник директора бази Стів Роуз говорив, що це «найбезпечніший об’єкт у світі».

Ця фортеця захищена гранітом і сталлю від електромагнітних імпульсів ядерних вибухів. Крім того, двері можуть бути запечатані всього за 45 секунд за допомогою гідравлічного обладнання. В екстрених випадках це можна зробити вручну.

Нагадаємо, повідомляється, що у Путіна теж є бункер, куди він планує втекти в разі своєї політичної поразки. За словами російського політолога Валерія Соловйова, африканську “цитадель” для диктатора підготував засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин.

Рейтинг статті