За останні дні територією Росії було завдано кілька дуже серйозних ракетних ударів, попередньо ATACMS і Storm Shadow.
Якщо сьогодні Росія не зупиниться, то саме сьогоднішні квіточки — це була лише прелюдія майбутнього врожаю, написав у своєму блозі військовий оглядач Олександр Коваленко.
Він зазначає, що досі не було жодної офіційної заяви ні США чи України щодо узгодженості ударів по російських територіях далекобійним ракетним озброєнням. Все, що є — це набір різноманітних повідомлень у ЗМІ про те, що було отримано дозвіл на застосування американських ATACMS і британських Storm Shadow, а також теорії, що першими вже завдали удару по Брянській області, за складом боєприпасів у Карачаєві (1046 центр матеріально-технічного забезпечення), а другим, нібито, вдарили по Мар'їно в Курській області, де розміщувався вузол зв'язку.
Дивно, пише військово-політичний оглядач, що десь у цій історії загубилися SCALP-EG, на які також разом із Storm Shadow за ідеєю мали бути надані дозволи.
Російська пропаганда публікує деякі уламки нібито ракет Storm Shadow, які їхня ППО “успішно” збила в Мар'їно, хоча відео з місця прильотів говорить про протилежне.
Нам байдуже, були то ATACMS чи Storm Shadow, як і те, що це могли бути реактивні дрони “Паляниця” чи вдосконалена крилата ракета Р-360 ПКРК “Нептун”, який напередодні анонсував президент України Володимир Зеленський. Головне те, що ракети досягли мети і досягатимуть надалі.
Трисоткілометрова зона від кордону з Україною для російських військових стає небезпечною. Але це лише прелюдія.
А найближчим часом Україна отримає ще й AGM-158 та AGM-154, не виключена у перспективі постачання TAURUS.
Але, самий цимес у зовсім іншому.
Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив про те, що наступного року Україна матиме можливість виготовити близько 3 тисяч ракет Р-360 і до 30 тисяч ударних дронів. Ковалено звертає увагу, що ми говоримо про виробництво не менше 8 крилатих ракет на добу та не менше 80 ударних дронів.
Важко оцінити та уявити обсяг роботи, ресурс, технічний та технологічний потенціал, який може бути задіяний для такого виробництва. Адже це в 4 більше за виробництво ракет Х-101 в Росії і в 8 разів більше за виробництво 3М14 КРМБ “Калібр”!
Але якщо уявити собі, що це дійсно реалізовано, і в 2025 році ми і справді вийдемо на такі масштаби виробництва крилатих ракет і ударних дронів, то можна сказати з впевненістю одне: чекає на Камчатку, чекає на Кронштадт, чекає Москва і Санкт-Петербург, чекає Грозний і Моздок, Новоросійськ теж чекає.
Планом перемоги може бути тільки тотальний blackout Москви, що тліють кістяки будівель Кремля, на Луб'янці та Гризодубовій, на Фрунзенській набережній, почорніла Держдума РФ і МЗС Росії, що зяє наскрізними просвітами – зазначив Коваленко.
На думку аналітиків, насправді йдеться про підземний командний пункт.