Тривог на всю область більше не буде: що вигадали зробити – люди довго чекали

Україна

Черкаська область готується до зміни підходу до повітряних тривог, щоб мінімізувати їх вплив на повсякденне життя та роботу регіону.

Докладніше про те, що українців потішили скасуванням сигналу повітряної тривоги, повідомляє журналіст Дмитро Гордон у мережі Telegram.

Керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець зазначив, що зараз ведуться активні переговори про те, як зробити систему оповіщення більш локалізованою та оперативною, щоби тривоги не затягувалися і не охоплювали непотрібні території.

На цю мить повітряні тривоги на Черкащині діють за загальнообласним принципом, охоплюючи всю територію одразу.

Це створює значні незручності для мешканців та гальмує роботу різних сфер, особливо освіти. Табурець зазначив, що за поточний рік тривалість тривог у регіоні досягла загалом 1300 годин.

Більшість цих тривог пов'язана з загрозою від безпілотників, таких як іранські дрони Shahed, та розвідувальних апаратів.

“Звичайно, затяжні тривоги дуже заважають функціонуванню області, особливо з точки зору організації освітнього процесу. Ми працюємо з Державною службою з надзвичайних ситуацій, з Повітряними силами над тим, щоб можливості запровадження таких тривог були адаптовані до певних районів нашої області. Наприклад, коли мова йде йтиме про проліт повітряної мети в районі Умані, намагатимемося брати якусь відповідальність, ефективно організовувати механізм оповіщення для того, щоб решта території області не знаходилася під тривогою, як це є сьогодні”, – зазначив чиновник.

Для вирішення цієї проблеми влада області співпрацює з Державною службою з надзвичайних ситуацій та Повітряними силами України.

Основна мета влади — розробити систему, яка дозволить локалізувати повітряні тривоги, обмеживши їхню дію лише тими районами, де справді існує загроза.

Рейтинг статті