Липень у самому розпалі, саме цього місяця збираємо врожай часнику. Кілька днів тому зібрала останні стрілки, провела підживлення. Забираю часник по настанню явних ознак визрівання цибулин.
1 ознака дозрівання часнику.
У період коли обриваю стрілки часнику на грядці залишаю 2-3 стрілки. За ними я визначатиму, чи визрів часник. Для мене це, мабуть, основна ознака, коли часник визріває.
Вірна ознака вирізування часнику, коли шкірка на стрілці лопнула і з’явилися бульбочки-насіння часнику. У цей час потрібно викопувати часник. А якщо ви бажаєте розмножувати часник бульбочками, то їх обгортаємо марлею. Важливо, щоб, коли шкірка луснула, бульбашки не опали на землю.
2 ознака дозрівання часнику.
Пожовтіння та всихання листя. У липні листя часнику починає жовтіти і це нормальний і природний процес. Часник настав час викопувати, коли більше половини листя пожовтіли і навіть полегли на землю.
3 ознака дозрівання часнику.
Викопуємо часник, коли настануть 2 ознаки. Але не забуваємо про останній момент. Один часник викопуємо та оглядаємо цибулину. У визрілого озимого часнику щільні зубчики, вкриті білим або фіолетовим лушпинням в залежності від сорту.
Лушпиння зверху цибулини має бути щільним і зубчики не розсипаються. Якщо зубчики легко відокремлюються, то часник перезрів.