Трамп збирає союзників для протидії домінуванню Китаю на світовому ринку, – Politico

Трамп збирає союзників для протидії домінуванню Китаю на світовому ринку, – Politico Україна

Адміністрація президента США Дональда Трампа формує міжнародну коаліцію з метою послабити домінування Китаю у сфері критичних мінералів і штучного інтелекту.

Про це пише Politico, передає UAINFO.org з посиланням на “Еспресо”.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/tramp-zbyrae-soyuznykiv-dlya-protydii-dominuvannyu-kytayu-na-svitovomu-rynku-politico/
© Сила Слова

Згідно з повідомленням, на п’ятницю, 12 грудня, заплановано підписання Декларації Pax Silica. До неї приєднаються Сінгапур, Австралія, Японія, Південна Корея та Ізраїль.

Мета ініціативи — спільний доступ до стратегічних мінералів та зменшення залежності від Китаю, який останніми роками суттєво посилив позиції у цьому секторі. США також прагнуть долучити до коаліції інші країни.

Вашингтон розглядає майже монопольне становище Китаю на ринку рідкоземельних металів як значну загрозу. Пекін використовує контроль над цими ресурсами, запроваджуючи експортні обмеження у відповідь на тарифну політику США.

Декларація Pax Silica також відображає занепокоєння США щодо масштабних інвестицій Китаю в штучний інтелект і квантові технології, які можуть надати Пекіну стратегічну перевагу.

“Це промислова політика для коаліції економічної безпеки, і вона змінює правила гри, тому що сьогодні немає жодного об’єднання, в якому ми могли б зібратися, щоб обговорити економіку штучного інтелекту і те, як ми конкуруємо з Китаєм у цій сфері”, – заявив заступник держсекретаря США з питань економічного зростання, енергетики та довкілля Джекоб Гельберг.

За його словами, узгодження підходів дозволить країнам-партнерам ефективніше протидіяти китайській ініціативі “Пояс і шлях” та обмежити можливості Пекіна “купувати порти, великі автомагістралі, транспортні та логістичні коридори”.

Після підписання декларації відбудеться одноденний саміт Pax Silica, до якого долучаться представники ЄС, Канади, Нідерландів та ОАЕ. Сторони обговорюватимуть співпрацю в галузях перероблювання мінералів, логістики та передового виробництва.

“Ця група країн буде для епохи штучного інтелекту тим, чим G7 була для індустріальної епохи, – додав Гельберг. – Вона зобов’язує нас до процесу, в рамках якого ми будемо співпрацювати з метою узгодження наших експортних контролів, перевірки іноземних інвестицій, боротьби з антидемпінгом, але з дуже проактивною програмою щодо забезпечення вузьких місць у глобальній системі ланцюгів поставок”.

Рейтинг статті