Росія планує задіяти військові засоби для захисту торговельних суден, у тому числі нафтових танкерів тіньового флоту.
Кремль збирається відбиватися від спроб західних країн переслідувати в морі суду так званого тіньового флоту РФ, який доставляє російську нафту в обхід санкцій.
Російський “Комерсант” наводить слова помічника глави РФ Миколи Патрушева, який повідомив про плани Москви організувати “мобільні вогневі групи”, які супроводжуватимуть торгові судна. Також розглядається розміщення на борту танкерів спеціальних засобів захисту.
Крім того, у РФ не виключають варіанта конвоювання торгових суден кораблями російського військово-морського флоту.
Патрушев звинуватив Захід у “безпрецедентній кампанії” тиску на російський торговий флот і заявив, що західні країни “загралися”.
За його словами, ризик диверсій щодо російських судів “не знижується”. Зокрема, він згадав про інцидент із СПГ-танкером “Арктік Метагаз”, який був атакований 3 березня у Середземне море.
Патрушев заявив, що у зв’язку з такими інцидентами російська сторона посилила контроль за судами, задіяними в перевезеннях “на користь Росії”. Йдеться про організацію огляду суден після повернення із закордонних рейсів, також налагоджено оперативну взаємодію між судновласниками та портовими адміністраціями. Додатково ведеться постійний моніторинг морської обстановки, в рамках якого відстежуються всі морські судна, які “ведуть економічну діяльність”.
Помічник Путіна нарік, що дипломатичні та політичні інструменти все частіше виявляються недостатніми для захисту інтересів російського судноплавства.
Також стало відомо, що РФ збирається збільшити кількість судів свого тіньового флоту у відповідь на протидії з боку Заходу.