The Telegraph назвав головну проблему українських дронів-перехоплювачів

The Telegraph назвав головну проблему українських дронів-перехоплювачів Блоги

Україна переходить на масове виробництво дронів-перехоплювачів для боротьби з російськими БПЛА, однак такий підхід має своє підводне каміння.

Дрони-перехоплювачі поступово стають невід’ємною частиною російсько-української війни, проте повністю замінити ними класичні системи ППО у відбитті атак російських “Шахедів” поки що неможливо.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/the-telegraph-nazvav-holovnu-problemu-ukrainskyh-droniv-perehoplyuvachiv/
© Сила Слова

Про це йдеться в матеріалі The Telegraph, де зазначається, що Росія з кінця травня вже шість разів ставила рекорди за кількістю безпілотників, які запустили по Україні.

За даними одного з українських чиновників, кількість дронів, які Росія щодня запускає територією України, незабаром може досягти тисячі.

При цьому він наголосив, що застосування класичних систем протиповітряної оборони, таких як Patriot або NASAMS, у такому обсязі обходиться надто дорого, а електронні засоби придушення не дають повної гарантії захисту.

“Тому нам потрібні дрони-перехоплювачі як альтернатива”, – каже український урядовець.

Технічні вимоги до нових засобів

Головне завдання таких дронів – бути швидше за мету. Отже, такі дрони повинні бути легкими, щоб розвивати максимальну швидкість і збільшувати дальність польоту.

Однак наявність бойової частини, яка дозволяє знищити мету, значно ускладнює конструкцію. Саме тому деякі розробки є звичайними “літаючими таранами”, які фізично збивають ворожий БПЛА.

Якщо ж потрібно, щоб дрон міг збивати відразу кілька цілей, його конструкція має бути міцною і витримувати численні зіткнення.

Головна проблема – у людях

Але головна проблема полягає в тому, що для ефективної оборони потрібно не лише багато таких перехоплювачів, а й велика кількість пілотів-операторів, які зможуть керувати ними у різних районах країни.

Як пояснив американський аналітик Марсель Пліхта, потрібно хоча б по одному перехоплювачу на кожен “Шахед”. При цьому треба враховувати, де саме відбуваються атаки – найчастіше це Київ, Одеса та центральні області.

Росіянам водночас не складно змінити маршрут польоту своїх дронів, і тоді їх треба перехоплювати вже в інших місцях, а це дуже непрактично для українців.

Тож для масової та ефективної роботи потрібна не лише величезна кількість сучасних перехоплювачів, а й дуже багато навченого персоналу, розташованого фактично по всій Україні.

Дрони-перехоплювачі – не панацея

До того ж, як зазначає речник Повітряних сил України Юрій Ігнат, дрони-перехоплювачі не можуть стати повною заміною для систем ППО. За його словами, радіус дії таких пристроїв обмежений кількома десятками кілометрів, до того ж, вони залежать від погодних умов.

Саме тому Україна продовжує активно використовувати й інші засоби захисту від повітряних атак – від радянських МіГ-29 та західних F-16 до зенітних установок та мобільних кулеметних розрахунків на пікапах, які досі збивають майже половину запущених Росією “Шахедів”.

Рейтинг статті