Вашингтон представив документ, який, за їхніми словами, може створити “реальний імпульс до миру”.
Сполучені Штати Америки винесли на розгляд Генеральної асамблеї ООН “історичну” резолюцію щодо України, яка, на думку Вашингтона, здатна покласти край війні.
Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо, передає Держдепартамент. За його словами, резолюція передбачає мирне врегулювання конфлікту відповідно до засадничих принципів ООН.
“Ми закликаємо всі держави-члени підтримати цю резолюцію, яка визначає шлях до миру. Це відповідає засадничій меті ООН – підтримці міжнародного миру та безпеки”, – наголосив Рубіо.
Держсекретар США також зазначив, що президент країни має чітке бачення завершення війни в Україні. За його словами, Вашингтон прагне не тимчасового припинення бойових дій, а “міцного миру”.
Рубіо підкреслив, що цей момент є вирішальним, і США готові взяти на себе зобов’язання сприяти припиненню війни. Він закликав інші країни приєднатися до ініціативи, щоб створити “реальний імпульс до миру”.
За інформацією Bloomberg, у запропонованому США проєкті немає згадок про суверенітет і територіальну цілісність України, які раніше включалися в резолюції ООН, підтримані Вашингтоном та його союзниками. Документ лише висловлює співчуття через “трагедію людських втрат”, спричинену “конфліктом” між Україною та Росією, та закликає до його якнайшвидшого завершення й встановлення тривалого миру.
Своєю чергою Washington Post пише з посиланням на українського чиновниками та європейських посадовців, Київ був вражений пропозицією США та сприйняв документ як такий, що має проросійські риси.
Американський варіант резолюції розглянули як спробу знизити рівень відповідальності Росії за вторгнення, особливо зважаючи на те, що запит надійшов після неправдивих звинувачень Трампа на адресу України щодо розв’язання війни.
Спочатку США розглянули запропонований Києвом текст резолюції, проте наполягали на внесенні змін, що значно послаблювали його, зокрема, додавали формулювання, які сприймалися як сприятливі для Москви.
Адміністрація Трампа у своєму запиті до Києва зазначала, що прагне уникнути бюрократичних процедур в ООН і вимагала від України добровільно відкликати свою резолюцію, щоб дати можливість іншим державам підтримати “м’якший” варіант США. Однак український текст уже був узгоджений із міжнародними партнерами, які планували його підписати. Попри це Вашингтон запропонував альтернативну резолюцію.