Генеральна асамблея ООН ухвалила 16 квітня резолюцію, що підтверджує важливість співпраці з Радою Європи та засуджує російську агресію проти України. Документ підтримали 105 країн, 33 утрималися, а 9 — виступили проти, серед яких були США. Про це стало відомо із заявипредставництва США в ООН.
Резолюцію внесла Литва та Люксембург. Основна мета документа — захист прав людини, підтримка демократії та сприяння верховенству права.
У преамбулі резолюції наголошується, що Європа зіштовхнулась із безпрецедентними викликами через агресію Росії проти України, а раніше – проти Грузії. Також у документі згадується робота над створенням спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
Попри активну підтримку України в інших форматах, США не підтримали цю резолюцію. Представництво США при ООН пояснило своє рішення тим, що документ містить формулювання, які “не сприяють досягненню миру”.
“Нинішня резолюція повторює заяви щодо російсько-української війни, які Сполучені Штати вважають некорисними для просування справи миру. Ми впевнені, що тривале розв’язання російсько-української війни має найбільше значення для членів Ради Європи, як і для США”, – йдеться у заяві США.
США фактично дали зрозуміти, що у нинішньому формулюванні резолюція може перешкоджати дипломатичним зусиллям щодо завершення війни, хоча прямо не заперечують факт агресії РФ.
Окрім США, проти резолюції проголосували Білорусь, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Нігер, Росія та Судан. Ці країни відомі своєю проросійською позицією або тісними політичними зв’язками з Кремлем.