США паралізували торгівлю нафтою Росії: кількість танкерів, що застрягли, біля берегів Китаю подвоїлася – Bloomberg

Блоги

Кількість російської нафти, що застрягла, вже подвоїлася за останні кілька днів і продовжить зростати в найближчому майбутньому, зазначає Bloomberg.

Санкції США продовжують руйнувати торгові маршрути російської нафти. За даними Bloombergвже майже 4 мільйони барелів нафти сортів ESPO та Sokol із російського Далекого Сходу застрягли на танкерах біля берегів Китаю. Більшість судів не можуть розвантажити нафту через побоювання перед американськими санкціями.

П'ять танкерів із російською нафтою, які мали розвантажитися, зараз стоять на якорі в китайських водах. Чотири із цих судів потрапили під санкції США. Таким чином, кількість танкерів у простої зростає, а Росія весь цей час втрачає гроші.

Санкції, накладені на більш ніж 180 танкерів, трейдерів та страховиків, стали найсуворішими за всю історію обмежень на російську енергетику. Незважаючи на наданий пільговий період для розвантаження нафти, порти провінції Шаньдунде розташовані великі незалежні нафтопереробні заводи, відмовляються приймати російську нафту

Серед вантажів, що застрягли, є й ті, які були частково перевалені з танкерів на інші судна.

Російська нафта традиційно має попит у незалежних китайських переробників через її відносну дешевизну і короткий час транспортування. Однак навіть ці фактори більше не можуть компенсувати ризикипов'язані з новими санкціями США В результаті обсяги нафти, що залишається без розвантаження, продовжують збільшуватися.

Санкції також змушують учасників ринку шукати обхідні шляхи: зростає популярність перевалки нафти з судна на судно та використання дрібних портів, щоб уникнути ризиків.

Тепер Росія втрачає можливість нормально постачати нафту до Китаю, один із ключових ринків збуту. Операції з перевалкою нафти та використання дрібних портів потребують додаткових витрат. Складнощі з розвантаженням збільшують обсяги нафти, що застрягла в танкерах, що може призвести до перенасичення складів.

Ситуація з санкціями та блокуванням танкерів стає серйозним викликом для російського нафтового експорту. У разі, коли доходи від нафти становлять основну частину бюджету країни, санкції загрожують стабільності економіки. Криза посилюється і тим, що ключові покупці, такі як Китай, вважають за краще мінімізувати ризики, пов'язані зі співпрацею з Росією.

Рейтинг статті