Щонайменше дві доби потрібно противнику, щоб організувати наступну масовану атаку на Україну.
Експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долинце нагадав, що обстріл 17 листопада був одним із наймасовіших за кілька останніх місяців.
“З огляду на те, що протягом останніх місяців таких масованих атак у принципі не було, – це означає, що ворог продовжував накопичувати відповідні види озброєнь. І, з високою ймовірністю, сьогоднішня атака – це лише початок”, – сказав Долинце.
За різними оцінками, додав він, ворог може виробляти достатню кількість різних ракет. Зокрема, балістичних ракет – близько 50 на місяць, а крилатих – понад 100.
“І всі ці накопичені ресурси він, швидше за все, найближчими днями чи тижнями може в черговий раз застосувати”, – зазначив експерт.
На уточнення, якою може бути оперативна пауза для підготовки до відбиття наступного удару, Долинце пояснив, що ворог не може одразу за одним ударом здійснювати наступний:
“Ворогу потрібно, в середньому, десь від шести годин до 24-48 – залежно від типу озброєнь і точок пуску. Тобто йдеться про щонайменше дві доби, необхідні ворогові, для того, щоб, в принципі, навіть маючи запас ракет та відповідних видів озброєння, ударних безпілотників, знову підготуватися до наступної атаки”.
Крім того, зазначив експерт, росіянам необхідно провести певний аналіз тих пусків, які були, тобто оновити перелік цілей.
Говорячи про відновлення української системи протиповітряної оборони, то, як пояснив Долинце, після відбиття атаки на відновлення всіх систем необхідно від кількох годин до шести або більше.
“Але, як правило, це не більше однієї доби, щоб система повністю повернулася до повноцінної роботи. За умови, що на базах зберігання біля відповідної системи є необхідна кількість зенітних ракет”, – сказав він.