Вже з 1 травня: як змінюють тарифи на газ

Україна

В Україні 98% побутових споживачів обслуговує “Нафтогаз”. Ще 11 постачальників займають 2% на ринку. Наразі клієнти Нафтогазу, а це більшість споживачів, продовжать отримувати газ по 7,96 гривні за кубометр. Інфографіку, де вказано тарифи від інших постачальників на квітень показали 7 квітня, повідомляє “Стіна” з посиланням на informator.

В Україні діє мораторій на подорожчання деяких комунальних послуг, зокрема, на газопостачання. Тариф не повинен змінюватися протягом воєнного стану та шести місяців після його завершення.

Згідно інфографіку, де вказано тарифи від усіх постачальників на квітень, п'ять із них продають кубометр газу дорожче за 8 гривень, а сім – дешевше. Мінімальна ціна блакитного палива – у ТОВ “Еру Людям” – 7,70 гривні, а максимальна – 9,99 гривні.

Проте, голова правління Нафтогазу Олексій Чернишов повідомив, що подорожчання газу є питанням часу, тому громадянам потрібно бути готовими до цього:

“Реформа та впровадження ринку енергії в Україні неминуча, це відбудеться рано чи пізно”, – сказав він.

Чернишов додав, що для стабільної ситуації на ринку краще, щоб вартість послуги збільшилася раніше, ніж пізніше. При цьому слід враховувати повномасштабну війну та необхідність захистити споживачів. За словами топменеджера компанії, на лібералізації цін на газ та електроенергію наполягають міжнародні партнери. Однак терміни проведення реформ залежать від уряду та ситуації, що складається всередині держави.

на сайті;
через SMS на номер 4647;
через чати у Telegram або Viber.

Іноді українці вносять неправильні показання лічильників, роблять недоплату чи переплату. У результаті, кошти залишаються на рахунках до з'ясування обставин. Українцям пропонують скласти акт звірки. Згодом гроші можна буде повернути.

Раніше портал “Стіна” повідомляв, що у Пенсійному фонді розповіли, як українці можуть збільшити страховий стаж мінімум на три роки.

Нагадуємо, що українцям показали перелік хвороб, які є підставою для непридатності до військової служби.

Рейтинг статті