Для мобілізованого до початку військової служби розглядається день відправки з ТКК та СП до військової одиниці, а не факт прийняття військової присяги.
Такий рішення Кримінальний суд Кассації був оголошений як частина Верховного Суду.
У кримінальному провадженні № 233/2667/23 суди попередніх випадків визнали винними та засудженими за солдата відповідно до частини 4 ст. 402 Кримінального кодексу України, який відмовився виконувати порядок командира про обладнання інженерних конструкцій та підготовку запасних пожежних позицій у взводі в другій лінії оборони. За командою, це може призвести до прориву збройних сил РФ у цьому розділі оборони.
У заклику касації адвокати обвинуваченого заявили, що він має право не дотримуватися наказу, оскільки він не склав присяги після мобілізації, був неналежним чином підготовлений та незаконно мобілізований.
Верховний Суд пішов, не змінюючи рішення судів попередніх випадків. Було встановлено, що солдат відмовився скласти присягу, яка підриває авторитет збройних сил України в цілому. Відсутність відповідної військової підготовки пов’язана з тим, що він недбало відреагував на проходження вправ, зокрема, він відмовився отримувати зброю для освітньої стрілянини.
У суді також було уточнено, що закон не з'єднує факту прийняття військової присяги з початком військової служби.
“Для обвинуваченого в якості громадянина закликали на військову службу з мобілізації, на особливий період початком військової служби – це день від'їзду до військової частини з відповідного районного (міського) територіального центру набору та соціальної підтримки”, ” Верховний Суд сказав.