Скільки священників можуть призвати до ЗСУ і хто отримає бронь

Блоги

В Україні визначили критерії для мобілізації та бронювання священнослужителів. Частина з них може поповнити лави ЗСУ, але далеко не всі матимуть право на відстрочку.

Відповідно до постанови Кабміну від 26 грудня 2024 року №1498, священнослужителі були включені до списку громадян, які можуть отримати бронювання від мобілізації. Державна служба з етнополітики та свободи совісті визначила критерії, за якими релігійні організації визнаються критично важливими.

Зокрема, бронювання можуть отримати лише керівники релігійних громад, монастирів, духовних навчальних закладів та їхні заступники, і тільки за умови, що вони офіційно працевлаштовані.

Однак, це не означає, що всі священники автоматично звільняються від військового обов’язку. За попередніми оцінками, в Україні близько 20 тисяч священнослужителів призовного віку, але реальну бронь отримають не більше 20% з них.

Частина мобілізованих священнослужителів зможе працювати у війську капеланами. Однак, щоб отримати цю посаду, потрібна не лише духовна, а й світська освіта, адже військові капелани мають офіцерський статус.

На сьогодні в ЗСУ налічується 400 капеланів, хоча два роки тому їх було 700. Більшість із них – представники Протестантських Церков, зокрема баптисти, які трактують релігійні заповіді таким чином, що оборона країни не суперечить їхнім віруванням.

Рейтинг статті