Штрафи, повістки та кримінальна відповідальність: що чекає на військовозобов’язаного після 18 травня

Якщо протягом 60 днів військовозобов’язаний не оновить свої дані, то на нього чекає штраф у розмірі від 17 до 25 тис грн.

Якщо протягом 60 днів військовозобов’язаний не оновить свої дані, то на нього чекає штраф у розмірі від 17 до 25 тис грн. Якщо і після цього військовозобов’язаний все одно проігнорує похід у військкомат, то на нього чекає ще більший штраф. Після цього вже настає кримінальна відповідальність, яка загрожує від 3 до 5 років позбавлення волі, заявила нардеп Ірина Фріз.

З 18 травня набуває чинності новий закон про мобілізацію, ухвалений депутатами ВРУ у 2024 році, інформує канал “Україна 365“.

У прес-службі Міноборони України заявили, що всі ухилісти отримають заборону на керування машиною, проте як тільки вони оновлять свої дані, ці обмеження будуть зняті.

Спікер МО України Дмитро Лазуткін у прямому ефірі національного телемарафону зізнався, що повістку мають вручати в руки людині і за неї та має розписатися. Порядок повідомлень, кинутий у поштову скриньку або вставлений у двері вважається недійсним.

Також, згідно з новим законом, МО України може забирати легкові автомобілі у їхніх власників на потреби фронту, проте, за словами Лазуткіна, швидше за все, цього ніхто не робитиме.

Усі чоловіки призовного віку, які зараз перебувають за кордоном, не зможуть отримувати консульських послуг, якщо не оновлять свої дані.

Консульські послуги для українців надаватимуться лише у разі повернення в Україну, також тим, хто перебуває під слідством або оформляє документи на дитину, але при цьому другий батько — іноземець.

Без оновлення своїх даних неможливо оформити паспорт як громадянина України, так і закордонний.

Нардеп Федієнко заявив, що керівництво підприємств нестиме особисту відповідальність за неявку військовозобов’язаного до ТЦК.

Back to top button