Хмари над головою колишнього міністра оборони Сергія Шойгу згущуються, ситуація стає все більш напруженою.
Російські інформовані джерела повідомляють, що Шойгу та його ще не заарештовані наближені терміново позбавляються активів у Росії та намагаються вивести капітали за кордон.
Видворення Шойгу із довіреного кола Кремля супроводжується арештами його найближчих союзників, що стало першим сигналом посилення розколу серед російських владних структур.
Серед найбільш помітних змін – призупинення будівництва великої будівельної компанії “Літак”, підконтрольній родині Шойгу та його близькому соратнику Руслану Цалікову. Призначення Цалікова на посаду сенатора від Туви було заблоковано, що, за даними російських Telegram-каналів, стало для Шойгу тривожним дзвінком. Компанії, пов'язані з кланом Шойгу, починають розпродаж квадратних метрів та акцій, а також заморожують нові будівельні проекти, посилаючись на нестачу оборотних коштів.
За даними Telegram-каналу “Незигар”, через нещодавно придбаний банк значні суми виводяться в Таджикистан і Китай під приводом закупівлі будівельного обладнання та авансових платежів. Одночасно Федеральна податкова служба посилила перевірки, блокуючи платежі низки компаній, пов'язаних із “Літаком”.
Зростання боргів перед підрядниками та субпідрядниками посилює кризу, торкаючись також етнічних злочинних угруповань, залучених у будівництво. Серед них спостерігаються конфлікти щодо невиплачених боргів, що виникли навколо проектів “Літак”.
Сини Цаликова, які мають кіпрські паспорти, нібито готують розпродаж своїх бізнес-активів на 2025 рік. Сам Цаликов, за неофіційною інформацією, тимчасово обмежений у виїзді з Москви. Загострення конфлікту всередині російської еліти, що супроводжується виведенням капіталів за кордон, сигналізує про зростаючу невпевненість еліт у політичній та економічній стабільності країни.