Російський гуморист, бард і продюсер популярних серіалів «Інтерни» та «Універ» Семен Слєпаков публічно висловився проти чергових ракетних та дронових атак Росії на енергетичну інфраструктуру України, передають Патріоти України з посиланням на онлайн-медіа УНІАН.
Артист, який залишив Росію навесні 2022 року, відреагував на допис свого колеги Максима Галкіна. Той опублікував в Instagram світлини з наслідками обстрілів українських міст — зруйновані будинки, пожежі та знеструмлені райони.
«За безликими словами ховається реальне зло»
Роблячи репост, Слєпаков додав власний коментар, у якому різко розкритикував риторику російської влади. Він зазначив, що за цинічними формулюваннями на кшталт «виморожування», «комплекс заходів», «вплив на інфраструктуру» насправді стоять конкретні людські трагедії.
У цьому контексті гуморист згадав біблійні слова з Послання апостола Павла до римлян:
«…і тоді кожному буде віддано за його справами».
Цей рядок, за словами Слєпакова, точніше за будь-які політичні заяви описує те, що відбувається сьогодні.
Публічна позиція з перших днів війни
Семен Слєпаков уже не вперше відкрито засуджує агресію РФ проти України. Вже на другий день повномасштабного вторгнення він звернувся безпосередньо до Володимира Путіна із закликом зупинити війну.
Тоді гуморист апелював до постатей культури, яких у Росії вважають моральними авторитетами. Він згадав Михайла Жванецького, який виріс в Одесі, а також Володимира Висоцького, Юрія Нікуліна, Євгена Леонова, Георгія Віцина, Андрія Миронова, Анатолія Папанова, Ельдара Рязанова, Леоніда Гайдая та інших митців.
«Багато з них були фронтовиками і боролися з фашизмом пліч-о-пліч з українцями. Як би вони поставилися до того, що відбувається сьогодні?» — запитував тоді Слєпаков.
«Іноземний агент» і база «Миротворець»
У 2023 році Міністерство юстиції РФ внесло Семена Слєпакова до реєстру «іноземних агентів», пояснивши це його критикою дій російської влади, засудженням війни та «формуванням негативного ставлення до служби в армії».
Також ім’я артиста фігурує в базі «Миротворець» — через виступ в окупованому Сімферополі у 2018 році.
Попри тиск і ярлики, Слєпаков продовжує відкрито висловлюватися проти війни, наголошуючи: за словами і термінами завжди стоїть людська відповідальність.