Хорошого мало: названі області, в яких може початися справжнісінький блекаут – список

Україна

Україна знову живе без світла через російські ракетні удари по ТЕЦ та підстанціям. Ще б пак, відновити уражені об'єкти відразу не завжди вдається фахівцям: багато хто сильно зруйнований, а “перекинути” електрику із сусідніх регіонів буває дуже проблематично. Щоправда, кажуть експерти, ситуація може найближчим часом суттєво посилитись ще.

Так, енергетичний експерт та голова правління асоціації “Нафта та газ України” Андрій Закревський заявив, що зараз Україна має проблеми лише з піковими навантаженнями на енергомережу. Справа в тому, що в денний період доби Україна використовує альтернативні джерела енергії, а вночі – атомну енергію.

Водночас, за словами експерта, якщо росіяни вдарять перетинами через Дніпро і через київські вузли – це стосується Харкова та Сум – то Україна не зможе доставити туди ні імпортовану, ні власну електроенергію.

“У нас є атомна генерація, і вона нікуди не подінеться. Просто під час піку споживання у нас не буде світла. Це стосується всіх, окрім Сумської, Харківської, Запорізької, Херсонської, Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської областей. Там можуть бути блекаути”, – сказав Закревський.

До слова, унаслідок масованої атаки РФ по Україні в ніч на 18 травня зафіксовано влучання та пошкодження двох об'єктів енергетичної інфраструктури. А от в ніч проти 8 травня росіяни атакували об'єкти генерації та передачі електроенергії аж у шести регіонах України.

На фоні суттєвих руйнувань системи, в “Укренерго” щодня просять українців ощадливо споживати електроенергію, а саме – не вмикати потужні електроприлади одночасно вранці та ввечері, зменшити використання обігрівачів та кондиціонерів, відмовитися від використання пральних машин та бойлерів у години максимального споживання.

Так, наприклад, 16 травня, для подолання дефіциту в енергосистемі, на запит “Укренерго” було активовано аварійне постачання електроенергії в Україну з 00:00 до 01:00 та з 15:00 до 16:00 з енергосистем Румунії, Польщі, Словаччини. Також, з 11:00 до 17:00, на запит оператора енергосистеми Польщі, українська енергосистема приймала надлишки електроенергії.

Рейтинг статті