Кожен досвідчений городник знає, що полуницю можна вирощувати не лише на спеціальній грядці, а й у сусідстві з іншими садово-городніми культурами. Більш того, деякі овочеві культури надають сприятливий вплив на полуницю, захищаючи її від шкідників, покращуючи смак ягід та підвищуючи врожайність.
Так, агрономи давно помітили, що рослини, що ростуть поруч, впливають одна на одну. При цьому одні культури, які ростуть поруч, допомагають боротися з небезпечними шкідниками, стимулюють зростання один одного і навіть отримують додаткове харчування. А от при “поганому” сусідстві, можна, навпаки, нашкодити рослинам, що ростуть поряд, тому, розміщувати їх поблизу взагалі не рекомендується.
Як виявилося, чудовим компаньйоном для полуниці є петрушка. Саме її рекомендується садити в міжряддях полуниці для відлякування слимаків.
Крім того, надійними захисниками полуниці від шкідників є цибуля та часник. Їхні фітонциди відлякують довгоносиків, слимаків та інших небажаних гостей. Крім того, цибуля та часник покращують смак полуничних ягід.
Шпинат та салат – прекрасні компаньйони для полуниці. Вони створюють сприятливий мікроклімат, затіняючи ґрунт та зберігаючи вологу. Завдяки цьому полуниця краще переносить літню спеку і дає більший урожай.
Ягоди полуниці, фото: youtube.com
Овочі, такі як квасоля і горох, редис, морква, також можна садити поруч із полуницею, оскільки вони збагачують ґрунт азотом, що корисно для полуниці. А ще вони покращують засвоєння поживних речовин. Посадивши ці рослини-компаньйони, полуницю можна краще захистити від шкідників та хвороб, що призводить до підвищення врожайності та покращення смаку.
Крім того, поруч із суничними кущиками можна висадити і квіти – для цього відмінно підходять іриси, чорнобривці, півонії і навіть папороть.
Також не варто переживати про те, чи можна саджати полуницю під яблунею – таку ягоду цілком допустимо висадити в колах дерев. До них відносяться не тільки плодові, а й хвойні культури – ялина чи сосна.
Виноград і обліпиха також дадуть полуниці потрібні умови для росту, головне – зробити так, щоб інші рослини не надто затіняли ягоди та дозволяли комахам запилювати їх.
Основні правила при вирощуванні овочевих культур у змішаних посадках:
“Сусідювати” мають рослини різних сімейств. Це запобіжить можливості загального захворювання та розмноження шкідників.
Комбінуйте різні рослини. Це дозволить вберегти їх у найвідповідальніші періоди від конкуренції за світло.
Сусіди повинні мати різний режим харчування та термін дозрівання. Це сприяє сприятливому розвитку рослин, а також одержанню незараженого чистого врожаю.
Раніше “Стіна” інформувала, як правильно використовувати заморожену полуницю у десертах.
Нагадуємо, чим треба удобрювати полуницю навесні.