СБУ викрила корупцію у медико-соціальних експертних комісіях: десятки чиновників під підозрою

Блоги

Служба безпеки України спільно із правоохоронними органами викрила корупційні схеми у медико-соціальних експертних комісіях.

В останні місяці Служба безпеки України активно веде боротьбу з корупцією у системі медико-соціальних експертних комісій. Внаслідок проведених розслідувань 64 чиновника вже отримали підозри у скоєнні злочинів, а також скасовано більше 4 тисяч рішень щодо призначення інвалідності. Про це повідомляє СБУ в Telegram.

Голова Служби безпеки України Василий Малюк повідомив про системну роботу правоохоронців щодо виявлення та нейтралізації корупційних схем у лавах МСЕК. За його словами, у 2024 році вже 64 чиновники були підозрюваними у скоєнні правопорушень, а 9 з них уже постали перед судом. Важливим кроком у боротьбі із шахрайством стало анулювання 4106 рішень про визнання інвалідності, що ґрунтуються на підроблених документах.

“Служба безпеки системно протидіє загрозам державній безпеці, включаючи ті, що завдають шкоди обороноздатності країни”– зазначив Малюк. Він додав, що факти корупції у системі МСЕК негативно позначаються на процесах мобілізації.

СБУ вже викрила та зупинила діяльність восьми організованих злочинних груп, що складаються із співробітників МСЕК у різних регіонах країни.

Зокрема, у Харківській області було нейтралізовано злочинну групу з 13 осіб, у якої під час обшуків було вилучено понад 650 тисяч доларів. Чиновники продавали підроблені медичні довідки для ухилення від призову на підставі стану здоров'я.

У Рівненській області виявлено 29 представників місцевих МСЕК та медичних консультаційних комісій, які за грошову винагороду допомагали військовозобов'язаним ухилятися від мобілізації, оформляючи фіктивні медичні історії хвороби та групи інвалідності, що принесло їм понад 350 тисяч доларів “прибутку”.

У Миколаєві було затримано керівницю обласної МСЕК, у якої виявили понад 450 тисяч доларів, колекцію золотих виробів та три незадекларовані квартири в Одесі. Щоб приховати свої активи, чиновниця переписала більшу частину майна на свого сина — студента медичного університету із російським громадянством.

У Закарпаття викрито групу на чолі з головою обласної МСЕК, яка за хабарі оформляла інвалідність для тих, хто ухиляється від служби. Крім того, СБУ проводить перевірки за фактами незаконного здобуття інвалідності більш ніж у 2,4 тисячі осіб.

Ми тісно співпрацюємо з Міністерством охорони здоров'я, Національною поліцією та Державним бюро розслідувань для викорінення будь-яких проявів корупції у системі МСЕК, додав Василь Малюк.

Також нагадаємо, що Служба безпеки України затримала пару агентів ФСБ, які збирали інформацію для ракетних атак у п'яти областях

Рейтинг статті