Російські винищувачі над Естонією: У Німеччині припускають, що пілот помилився, але згодні не всі – ЗМІ

Російські винищувачі над Естонією: У Німеччині припускають, що пілот помилився, але згодні не всі – ЗМІ Україна

У Північноатлантичному альянсі досі немає єдиної позиції щодо недавнього інциденту в естонському небі, коли три російські винищувачі МіГ-31 порушили повітряний простір країни. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на BILD.

За даними Bild, країни Східної та Північної Європи розглядають цей випадок як свідому провокацію Москви. На їхню думку, озброєні літаки навмисно влетіли в повітряний простір Естонії на глибину до п’яти кілометрів і залишалися там близько 12 хвилин.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/rosiyski-vynyschuvachi-nad-estonieyu-u-nimechchyni-prypuskayut-scho-pilot-pomylyvsya-ale-zhodni-ne-vsi-zmi/
© Сила Слова

Натомість Німеччина та деякі держави Західної й Південної Європи за зачиненими дверима припускають, що могло йтися про помилку пілотів. Один із високопосадовців у Берліні заявив, що пілоти могли «промахнутися» на кілька кілометрів, не втримавши курс у вузькому коридорі міжнародного повітряного простору між Фінляндією та Естонією.

Москва наполягає, що її літаки перебували виключно у міжнародному повітряному просторі й жодних порушень кордонів не було. Попри це, російський МЗС викликав дипломатів із Великої Британії, Франції та Німеччини, аби пояснити суть маневру й водночас пригрозити подальшими діями, якщо НАТО продовжить підтримку українських ударів по цілях на території Росії.

Так, як зазначає BILD, розбіжності в оцінках події всередині НАТО відображають ширший політичний поділ між країнами Альянсу щодо підходу до Росії.

Рейтинг статті