Азербайджан планує посилити правила перебування для громадян Росії та скоротити допустимі терміни їх перебування. Про це повідомив представник МЗС Айхан Гаджізаде, передає report.az.
За словами Гаджізаде, ці заходи є відповіддю на міграційні нововведення Росії, яка з 1 січня 2025 року скорочує термін перебування іноземців до 90 днів на рік. Баку дотримуватиметься принципів паритету та взаємності у своїй міграційній політиці.
Зазначимо, що це рішення з’явилося через кілька днів після авіакатастрофи літака Azerbaijan Airlines у Казахстані, яку, за припущеннями, могла спричинити російська ППО.
Нагадаємо, ми писали, що у Казахстані сталася авіакатастрофа за участю літака “Азербайджанських авіаліній”. На борту перебували 62 особи, з яких 25 вдалося врятувати. Щонайменше 16 людей загинули. Серед пасажирів було 37 громадян Азербайджану, 16 — Росії, шість — Казахстану і троє — Киргизстану.
С початку повідомляли, що причиною катастрофи став вибух кисневого балона, що стався через потрапляння птиці у двигун літака. Літак «Ембраєр 190» понад 50 хвилин летів із несправними системами управління.
Згодом, азербайджанські ЗМІ оприлюднили відео, на якому видно отвори у фюзеляжі літака Embraer, що зазнав аварі. Ці пошкодження схожі на сліди від вражаючих елементів або уламків. Тому попередні версії катастрофи — зіткнення зі зграєю птахів та вибух кисневого балона стали недостовірними.
У Росії довго розмірковували, кого звинуватити у збитті літака рейсу «Баку-Грозний», і, зрештою, вирішили: винні самі пілоти. Кремлівська влада заявляє, що екіпаж знав про режим «Ковер», який передбачає негайний вихід із зазначеного повітряного простору. Крім того, як стверджують у Кремлі, причиною інциденту став і густий туман, що навис над Грозним того дня.
Однак з’ясувалося, що план «Ковер» ввели на хвилину пізніше інциденту — о 08:17, як встановив паблік ВЧК-ОГПУ. Це, ймовірно, сталося після «успішного» застосування РЕБ та ППО.
Саме літак не отримав жодних попереджень. Згідно з регламентом, про активізацію режиму «Ковер» диспетчер мав повідомити екіпаж по цивільній частоті, але розшифровка переговорів показала, що цього не сталося.
Головна помилка російської влади полягала в тому, що вони дозволили літаку залишити їхній повітряний простір. Через це їм не вдалося приховати сліди свого злочину.
Нагадаємо, бортпровідник Зульфугар Асадов зі збитого літака азербайджанської авіакомпанії AZAL поділився з азербайджанськими ЗМІ деталями трагедії, що сталася під час польоту над Грозним.