У четвер, 6 червня, у Верховній Раді проголосували за законопроект №8030 у другому читанні, що стосується реформування системи дошкільної освіти. Так, свої голоси “За” віддали 299 народним обранцям. Серед усіх змін, які пропонує документ, не менш важливим стало мовне питання у дошкільних закладах. Про це пише телеграм-канал “Реальна війна”.
Згідно з ухваленим законом серед іншого визначається, якою мовою навчатимуться діти в дошкільних освітніх закладах. Зокрема, дозволяється навчання мовою корінних народів або національних меншин, тобто будь-якою мовою, за винятком російської.
“Дозволити створення за заявами батьків окремих груп із здійсненням освітнього процесу мовою корінних народів або національних меншин (спільнот) поряд з державною мовою (у державних та комунальних закладах дошкільної освіти)”, – йдеться у тексті документа.
Також новий закон передбачає дистанційне чи домашнє навчання для дітей дошкільного віку, що дозволяє батькам бути поряд із дітьми під час освітнього процесу за попереднім погодженням із керівництвом.
Загалом закон був розроблений з метою удосконалення функціонування системи дошкільної освіти. У пояснювальній записці до проекту закону пропонувалися зміни шляхом:
обліку набутого за роки незалежності України інституційного досвіду
забезпечення рівного та безбар'єрного доступу кожного українця до якісної дошкільної освіти
впровадження альтернативних механізмів фінансування дошкільної освіти
охоплення дошкільною освітою та додатковою увагою держави дітей від самого народження
впровадження ідеї автономії закладу дошкільної освіти та академічної свободи педагога
розвитку установ дошкільної освіти всіх форм власності та інших суб'єктів освітньої діяльності
підвищення якості дошкільної освіти