Трамп просив у Путіна поради щодо України: NYT дізналася, про що мова

Різне

Ще в першу каденцію свого президентства Дональд Трамп цікавився думкою Путіна і просив поради щодо України. 2017 року Кремль схилив думку президента США на свій бік.

Джерела The New York Times запевняють, що Трамп першим порушив питання про Україну 28 січня 2017 року під час телефонної розмови з Путіним: “Російський президент скористався цим. Він пустився в розлогий монолог про корупцію в Україні. Трамп був стриманий у своїй відповіді, не погоджуючись з Путіним і не захищаючи Україну, але він визнав, що суперечка Росії з Україною є перешкодою для її мети – покращення відносин із Москвою”.

Того ж дня канцлер Німеччини Ангела Меркель спробувала донести до Трампа іншу точку зору на Україну, розповівши про те, наскільки важливо, щоб підтримка України тривала, і про те, як необхідно стримувати російську агресію в Україні.

Проте як повідомляє джерело, що було при розмові, Трамп проігнорував її думку і обірвав розмову. “Велике дякую, і до побачення”, – сказав Трамп.

З подачі Путіна, який заявив, що Україна намагалася допомогти Хілларі Клінтон на виборах, Трамп почав просувати теорію змови про втручання України у вибори до США. А під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у травні 2017 року Трамп обговорював із ним зв'язок між Україною та Клінтон, і засинав Лаврова питаннями про зв'язки між українськими чиновниками та американськими демократами, пише NYT.

При цьому в міру того, як наростало невдоволення Трампа Україною, деякі його радники намагалися переконати його, що саме Росія, а не Україна, втручалася у вибори 2016 року, пише NYT, проте, ймовірно, Трамп до них не прислухався.

Під час зустрічі з Путіним у Гамбурзі в липні 2017 року Трамп, який днем ​​раніше у своїй промові заявив, що Росія має “припинити свою діяльність, що дестабілізує в Україні”, знову піддався на маніпуляції російського президента.

Зазначається, що Путін навів аргументи на користь того, що він повинен захищати російськомовних жителів на сході України від “етнічних чисток”. При цьому він провів аналогію з президентом Теодором Рузвельтом у 1904 році та втручанням Америки у внутрішні справи латиноамериканських країн.

Як зазначила Фіона Хілл, старший співробітник Ради національної безпеки Трампа, Путін, швидше за все, згадав Рузвельта на зустрічі, “бо знав, що Трамп зациклений на колишньому президенті-“силовику”.

Рейтинг статті